Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Robert Kubica wziął udział w pierwszej sesji treningowej

Po raz pierwszy od 2010 roku Robert Kubica wziął udział w sesji treningowej na torze w Barcelonie. Broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu Mercedes wygrał drugi trening przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii. Kierowcy Williamsa Lance Stroll i Siergiej Sirotkin mieli najsłabsze czasy w stawce dwudziestu zawodników.

zrzut ekranu/youtube.com/WilliamsF1TV

Hamilton w najlepszym przejeździe uzyskał 1.18,259. Drugi rezultat - gorszy o 0,133 s miał Australijczyk Daniel Ricciardo z Red Bulla, a trzeci - ze stratą 0,274 s Holender Max Verstappen (obaj Red Bull).

Kolejne pozycje zajęli: Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari - strata 0,326, Fin Valtteri Bottas (Mercedes) - 0,352 i jego rodak Kimi Raikkonen (Ferrari) - 0,570 s.

Zawodnicy Williamsa uplasowali się na dwóch końcowych pozycjach - Stroll był 19., a Sirotkin 20. Obaj ze stratą ponad trzech sekund do Hamiltona.

W porannej sesji treningowej w Williamsie jeździł Robert Kubica. Polak, zastępujący w pierwszej sesji Sirotkina, przejechał 24 okrążenia i uzyskał czas 1.21,510, a Stroll miał 1.22,756. Kanadyjczyk ok. 30 minut przed zakończeniem treningu wypadł z trasy i nie mógł kontynuować jazdy.

Przed południem najszybszy był Bottas - 1.18,148, drugi wynik uzyskał Hamilton - 1.18,997, a trzeci Vettel - 1.19,098.

Kubica jest w tym sezonie kierowcą testowym i rezerwowym Williamsa, natomiast w mistrzostwach świata w barwach tego zespołu startują Stroll i Sirotkin. Na razie nie wiedzie im się najlepiej - Stroll zdobył w czterech wyścigach zaledwie cztery punkty, a Sirotkin - ani jednego.

Dzisiaj odbędzie się trzeci oficjalny trening i walka o pole position. Start piątej rundy MŚ F1 - GP Hiszpanii w niedzielę o godz. 15.10.

Źródło: niezalezna.pl, pap