Ponad 300 małych dzieci skorzystało już z leczenia stomatologicznego w dentobusach

/ agwhite

  

Mobilne gabinety dentystyczne odwiedziły m.in. Pątnów (woj. łódzkie), Ostrówek i Gózd (woj. mazowieckie). Pierwsze trzy dentobusy wyruszyły w trasy w kwietniu. Ponad 300 małych dzieci skorzystało już z leczenia stomatologicznego w dentobusach - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko wyjaśniła podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, że dentobusy świadczą usługi stomatologii dziecięcej. Jeżdżą do miejscowości, w których nie ma stacjonarnych gabinetów dentystycznych. Zapewniają pomoc uczniom szkół liczących 100 lub mniej dzieci.

Na mocy ustawy przyjętej w ubiegłym roku resort zdrowia kupił za 24 mln zł 16 dentobusów. Dotychczas NFZ podpisał 11 umów na świadczenie mobilnych usług dentystycznych. Do końca maja ma zawrzeć kolejnych pięć kontraktów.

Dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ Filip Nowak wyjaśnił, że świadczący mobilne usługi stomatologiczne ustalają trasy dentobusów z Funduszem. Biorą przy tym pod uwagę przede wszystkim "mapę" stacjonarnych gabinetów, ich liczbę, oddalenie od placówek szkolnych.

Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko zapewniła, że standardy świadczeń medycznych w dentobusach są takie same, jak w gabinetach stacjonarnych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wójt gminy w Łódzkiem kandydował zza krat. Wszedł z dużym poparciem do drugiej tury...

Aresztowany wójt bliski reelekcji / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Wójt gminy Daszyna w woj. łódzkim, Zbigniew W. ubiegał się o reelekcję, przebywając w areszcie tymczasowym z niemal setką zarzutów dotyczących wyłudzeń dotacji. Według informacji Polskiej Komisji Wyborczej, pewnie wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując niespełna 49 proc. głosów.

Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW ubiegający się o reeelekcję wójt gminy Daszyna uzyskał w pierwszej turze wyborów 48,47 proc. głosów i w drugiej turze zmierzy się z Tadeuszem Dymnym z KWW Przyjazna i Nowoczesna Gmina, który zdobył poparcie na poziomie 27,24 proc.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że wójt przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw, w tym m.in. o kierowanie w latach 2013-2017 grupą przestępczą, mającą na celu prowadzenie przestępczej działalności polegającej na wyłudzaniu dotacji".

- Ponadto postawiono mu ponad 80 zarzutów konkretnych wyłudzeń i kilka zarzutów związanych z podrabianiem dokumentów

 – dodał rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, Krzysztof Kopania. Areszt dla wójta ostatnią decyzją sądu przedłużony został do 16 listopada.

[polecam:https://niezalezna.pl/239055-aresztowany-wojt-chce-reelekcji-jest-podejrzany-o-niemal-100-przestepstw]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pkw.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl