Wielka ulewa i miasta pod wodą! Mieszkańcy Gdańska wściekli! Łodzianie... uwięzieni w samochodach ZDJĘCIA

Gdańsk / twitter.com/@obibok_poland

Do miejscowych podtopień doszło dziś w Gdańsku po gwałtownej burzy. W trzech miejscach wstrzymany został ruch tramwajów. Na części ulic utworzyły się duże korki. Z kolei w Łodzi straż pożarna otrzymała ponad 180 zgłoszeń o podtopieniach. Zalanych zostało wiele budynków i ulic, a także tramwaje i samochody - w niektórych uwięzieni byli ludzie.

W ciągu od 15 do 30 minut opad w deszczu w Gdańsku wyniósł: w okolicach Strzyży - 38,1 mm, Góry Gradowej i Śródmieścia - 39 mm, Brzeźna - 28,89 mm, Jelitkowa - 17,43 i Dolnego Miasta - 12. Średnia miesięczna z 10 ostatnich lat w maju to 50-60 mm.

Ulewa dała się we znaki również mieszkańcom Łodzi.

Do usuwania skutków ulewy skierowano wszystkie dostępne siły. W ciągu ok. 3 godzin do łódzkiej straży wpłynęło 180 zgłoszeń o podtopieniach i zalaniach, ale ta liczba nie oddaje jeszcze skali problemu, bo zgłoszenia nadal napływają 

- poinformował rzecznik miejskiej straży pożarnej w Łodzi Łukasz Górczyński.

W wielu miejscach Łodzi – m.in. pod wiaduktem przy ul. Niciarnianej, na ul. Pomorskiej i al. Śmigłego-Rydza – na jezdniach i torowiskach tworzyły się rozlewiska, w których uwięzione zostały pojazdy, często również z pasażerami. Na Dąbrowie – która obok Śródmieścia najbardziej ucierpiała podczas ulewy – strażacy musieli pomóc w wydostaniu się z zalanego auta kobiecie z 5-miesięcznym dzieckiem.

Według Górczyńskiego, podtopionych zostało wiele instytucji i posesji prywatnych, przy czym w niektórych poziom wody w piwnicach sięga nawet 2 m. Częściowo zalany został m.in. Dworzec Łodź Fabryczna, Teatr Wielki, Szkoła Muzyczna im. Wieniawskiego czy sale terapeutyczne Fundacji JiM, co oznaczać będzie przymusową przerwę w funkcjonowaniu działającego tam przedszkola i szkół dla dzieci z autyzmem. Z kolei w budynku Fujitsu trzeba było ewakuować 40 osób, bo woda spowodowała oderwanie się dużego fragmentu tynku.

Ulewa i jej skutki spowodowały także paraliż miejskiej komunikacji – jest bardzo dużo opóźnień, a niektóre tramwaje nie jeżdżą w ogóle.

Zdaniem Górczyńskiego, najbliższe godziny będą dla łódzkiej straży pożarnej bardzo pracowite; zgłoszeń jest tak dużo, że trzeba było podzielić je na mniej i bardziej pilne – niektórzy zgłaszający będą musieli poczekać na pomoc do jutra.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, twitter.com,niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale RP znowu wymazali ścianę Sejmu! A dziennikarka nazywa to... "malowankiem"

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zaledwie wczoraj protestujący w obronie "nadzwyczajnej kasty" dopuścili się aktu wandalizmu - namalowali sprayem na ścianie Sejmu napis. Teraz znowu powtarzają swój popis - i dalej się dziwią, że służby nie chcą ich wpuścić na teren parlamentu. Najwyraźniej podekscytowana wyczynami Obywateli RP dziennikarka Radia TOK FM pisze, że urządzili sobie "malowanko". I nazywa ich nie wandalami, a malarzami...

Przed budynkiem parlamentu Obywatele RP zorganizowali żałosną i bardzo nieliczną demonstrację "w obronie sądów" - rzekomo pokojową. Atmosferę dodatkowo podgrzewają posłowie PO i Nowoczesnej. Niektórzy nawet wwożą na teren Sejmu protestujących w bagażnikach. 

Nie mogąc wywołać poważniejszej awantury, kibice totalnych postanowili... wymazać budynek sejmowy swoimi hasłami. A posłanka Scheuring - Wielgus pochwaliła się tym aktem wandalizmu i zdziczenia na swoim twitterowym profilu - informowaliśmy wczoraj na niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: To się w głowie nie mieści! Pomazali budynek Sejmu, a Scheuring - Wielgus... się tym chwali

Dziś po raz kolejny dopuścili się równie skandalicznego zachowania... ku uciesze niektórych mediów.

Znów malowanko na ścianie Sejmu od Wiejskiej. Policja otoczyła malarzy - napisała na Twitterze dziennikarka Radia TOK FM Agata Kowalska.

Dopiero internauci uświadomili jej, że to nie jest żadne "malowanko", a zwykły wandalizm.

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl