"Irak bezpieczny dla polskich inwestorów"

/ 12019

  

Prezes Izby Handlowej w Nadżafie i kandydat w sobotnich wyborach do irackiego parlamentu z listy ugrupowania Al-Fatah Zuhair Szarba zapewnił, że Irak jest bezpieczny dla polskich inwestorów. Podkreśla, że zakończona kampania wyborcza była spokojna i rzeczowa.

Dwa lata temu Szarba odwiedził Polskę w delegacji irackich biznesmenów i podkreśla, że był to bardzo owocny pobyt. "Nawiązaliśmy między innymi współpracę z polskimi firmami z branży nabiałowej" - powiedział.

Teraz, wraz z Polsko-Arabskim Klubem Społeczno-Gospodarczym oraz Iracko-Polską Izbą Handlowo-Przemysłową, zamierza jeszcze bardziej zaktywizować współpracę gospodarczą Nadżafu z Polską i zorganizować wizytę polskich przedsiębiorców w tym irackim mieście.

Zdaniem Szarby sugestie, że Irak nie jest miejscem bezpiecznym dla biznesmenów, są absurdalne. "Tu w Nadżafie jest całkowicie bezpieczne, a ta negatywna percepcja dotycząca Iraku to rzeczywistość medialna, a nie fakty" - podkreślił kandydat z listy al-Fatah.

Szarba zdecydował się kandydować, gdyż uważa, że Irak znajduje się w złej kondycji ekonomicznej, co spowodowane jest tym, że w poprzednich wyborach wybierane były nieodpowiednie osoby. "Irak nie ma infrastruktury, fabryk, rolnictwa, a 10 mln osób jest bezrobotnych" - powiedział, dodając, że trzeba odsunąć od władzy odpowiedzialnych za to i zastąpić ich ludźmi kompetentnymi, mającymi program.

Kandydat Al-Fatah uważa przy tym, że te wybory będą inne niż w trzech poprzednich przypadkach. "Ludzie w Iraku uczą się demokracji na swoich błędach i teraz już wiedzą, że trzeba wybierać, kierując się tym, jaką wiedzę, doświadczenie i program ma dany kandydat, a nie jaka partia za nim stoi" - przekonywał.

"Zmiana dyktatury na demokrację to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Ale to jedyna droga dla Iraku i Irakijczycy coraz bardziej to rozumieją"

- powiedział, komentując rozpowszechnioną w Europie opinię, że demokracja nie pasuje do Iraku, a za rządów Saddama Husajna panował porządek.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kandydat PiS powalczy o Szczecin w II turze

/ Pixabay/ Neufal54

  

Obecnie urzędujący prezydent Piotr Krzystek (Bezpartyjni) i Bartłomiej Sochański (PiS) będą w II turze wyborów prezydenckich w Szczecinie - wynika z cząstkowych wyników Miejskiej Komisji Wyborczej. W tej komisji jest już blisko 93 proc. protokołów z komisji obwodowych.

Protokoły oddało 191 komisji obwodowych z 206 - poinformowała PAP przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczecinie Alicja Kujawa.

Według wstępnych wyników Piotr Krzystek, obecnie urzędujący prezydent Szczecina, kandydujący z listy Bezpartyjnych, otrzymał 47,31 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Bartłomiej Sochański z Prawa i Sprawiedliwości, który otrzymał 22,05 proc. głosów. Trzeci wynik należy do Sławomira Nitrasa z Koalicji Obywatelskiej, który otrzymał 21,68 proc. głosów poparcia.

Miejska komisja nadal czeka na 14 protokołów. Dwie komisje obwodowe nadal liczą głosy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl