Górnicy z Zofiówki opuścili szpital

Zdjęcie ilustracyjne / kwsa.pl

  

Dwóch górników poszkodowanych w sobotnim wypadku w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju opuściło dziś szpital. Pod ziemią wieczorem kontynuowane było pompowanie rozlewiska, za którym powinni być trzej poszukiwani po wstrząsie górnicy.

O opuszczeniu szpitala przez górników poinformowała w komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa.

Jej przedstawiciele podkreślili, że ratownicy cały czas usiłują obniżyć poziom zalewiska uniemożliwiającego dostęp do części chodnika, w której powinni być poszukiwani. Aby zwiększyć wydajność dotąd pracujących pomp na sprężone powietrze, wykorzystana będzie pompa elektryczna - zamontowana na końcu całego systemu. Urządzenie ważące 900 kg jest obecnie przenoszone w chodniku w trzech częściach. Transport sprzętu utrudniają jego waga i gabaryty przy małym prześwicie wyrobiska. Woda z zalewiska będzie wypompowywana przy zastosowaniu kaskady 3 lub 4 pomp. Dzięki silniejszemu urządzeniu elektrycznemu, wydajność ma być siedmiokrotnie większa niż dotąd.

JSW przypomniała, że pompa elektryczna była gotowa do pracy od kilku dni. Do tej pory nie można było jej użyć ze względu na zbyt wysokie stężenie metanu w rejonie akcji. Urządzenia elektryczne mogą pracować w wyrobisku przy stężeniu metanu poniżej 2 proc.

Przedstawiciele JSW przekazali też, że do Zofiówki przyjechali w piątek minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister Grzegorz Tobiszowski. Obaj wzięli udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego i rozmawiali z ratownikami. Minister Tchórzewski spotkał się również z rodzinami górników.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dla nich nie ma granic?! Są niepocieszeni wygraną PiS i… obrażają Polaków

Wybory 2018 / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa po raz czwarty. Jeśli sondaże potwierdzą się, wyniki niedzielnych wyborów samorządowych będą jednymi z najlepszych w historii. Odezwały się więc autorytety III RP. Profesor Wojciech Sadurski, który niegdyś snuł plany delegalizacji PiSu obraża Polaków głosujących na Zjednoczoną Prawicę.
Dziękuję wszystkim, z którymi pracowaliśmy dla tego bardzo dobrego wyniku. Jeżeli potwierdzą się sondaże, to będzie jeden z najlepszych wyników w historii III Rzeczpospolitej - mówił premier Mateusz Morawiecki po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych

.[polecam:https://niezalezna.pl/241762-premier-morawiecki-jezeli-potwierdza-sie-sondaze-to-bedzie-jeden-z-najlepszych-wynikow-w-historii]

Według sondażu IPSOS w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 32,3 proc.; Koalicja Obywatelska - 24,7 proc.; PSL - 16,6 proc.; Kukiz'15 - 6,3 proc.; Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc.; SLD-Lewica Razem - 5,7 proc. Frekwencja wyborcza wyniosła 51,3 proc. [polecam:https://niezalezna.pl/241752-pis-wygrywa-wybory-samorzadowe-oto-wyniki-exit-poll-dla-wszystkich-partii]

Niektórzy nie są zadowoleni z sondażowych wyników. I jak tu je komentować? Wzięli się za krytykę Polaków. Prof. Wojciech Sadurski snuł kiedyś wizję przyszłości postulując delegalizację PiS-u. [polecam:https://niezalezna.pl/238933-profesor-podzielil-sie-swoja-wizja-przyszlosci-bez-pis-u-co-mu-wyszlo-to-trzeba-zobaczyc] Wyborców Prawa i Sprawiedliwości określał mianem "nieoświeconego plebsu".

Znów zabrał głos.Stwierdził, że tam gdzie wygrała Koalicja Obywatelska panuje – nowoczesność, świeckość, atam gdzie Zjednoczona Prawica – skansen.

W swoim stylu wyniki komentują też Leszek Balcerowicz i Jarosław Kurski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl