Polska nie awansowała do finału Eurowizji

/ fot. YouTube

  

Właśnie zakończył się drugi półfinał Konkursu Eurowizji. Niestety, reprezentujący Polskę Gromee i Lukas Meijer nie awansowali do finału.

Z pierwszego półfinału, który odbył się we wtorek,  do finału awansowały m.in. Izrael, Cypr, Łotwa i Estonia. Dziś Polska zmierzyła się w drugim półfinale m.in. z Norwegią, Rosją, Litwą, Maltą i Szwecją.  Niestety, reprezentujący nas z piosenką "Light me up" Lukas Meijer i Gromee nie awansowali do finału i nie zobaczymy ich na scenie 12 maja.  Do finału dostali się dziś przedstawiciele takich państw jak Norwegia, Serbia, Dania, Mołdawia, Holandia, Australia, Węgry, Szwecja, Słowenia i Ukraina. Z obu półfinałów do finału przechodzi 10 muzyków. Poza nimi, w finale zobaczymy zwycięzcę z roku ubiegłego – Portugalię, oraz tzw. wielką piątkę – Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Hiszpanię i Niemcy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sędziowie od Gersdorf złamali prawo? Ziobro mocno: "Prezydent Duda ujął istotę rzeczy"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- W pełni podzielam pogląd prezydenta Andrzeja Dudy o części sędziów Sądu Najwyższego, którzy po październikowym orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE wrócili do Sądu Najwyższego. Prezydent ujął istotę rzeczy - powiedział szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"W pełni podzielam. Pan prezydent ujął istotę rzeczy i nic dodać, nic ująć" - powiedział Ziobro pytany podczas konferencji prasowej, czy podziela pogląd Dudy w sprawie części sędziów Sądu Najwyższego.

We wtorek, podczas przemówienia w Trybunale Konstytucyjnym, prezydent zarzucił złamanie prawa sędziom Sądu Najwyższego, którzy - po wydaniu przez Trybunał Sprawiedliwości UE październikowego postanowienia (o środkach tymczasowych w postaci m.in. zawieszenia stosowania przepisów ustawy o SN dotyczącej przechodzenia w stan spoczynku sędziów) - powrócili do SN i podjęli swoje funkcje. 

Jak ocenił prezydent, jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, w której "znaczące postacie polskiego wymiaru sprawiedliwości (...) w sposób otwarty naruszają obowiązujące przepisy prawne, naruszają przepisy konstytucyjne, lekceważą przepisy ustawowo obowiązujące, to mamy do czynienia z anarchią wywoływaną przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości".

"Mamy sytuację, w której pewna grupa elity sędziowskiej uważa się za bezkarną i za taką, której polskie prawo nie obowiązuje, tylko dlatego, że im się nie podoba" - stwierdził prezydent.

"Mam nadzieję, że Polska nadal jest państwem prawa, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Bo jeżeli jest nim, to ja pytam, gdzie w tym przypadku jest sprawiedliwość społecznej, równość wobec prawa? Proszę mi pokazać zwykłego obywatela, który mógłby sobie pozwolić na takie zachowanie, bo ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam"

- dodał prezydent.

Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski po ostrym wystąpieniu prezydenta wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że należy stanowczo stwierdzić, iż działania I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf i prezesów SN umożliwiające podjęcie czynności przez sędziów SN, którzy ukończyli 65 lat, są w pełni zgodne z prawem.

"W związku z przemówieniem prezydenta Andrzeja Dudy, w którym prezydent zarzucił I prezes Sądu Najwyższego Małgorzacie Gersdorf i prezesom SN łamanie prawa i podejmowanie działań prowadzących do anarchii przez umożliwienie podjęcia czynności przez sędziów SN, którzy ukończyli 65 lat, należy stanowczo stwierdzić, że działania te podjęte zostały na podstawie postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE"

- zaznaczył w wydanym komunikacie sędzia Laskowski, odnosząc się do słów prezydenta.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl