Digital Promise – innowacje w służbie osób niepełnosprawnych

/ oderstrust.pl, mat. pras.

  

Innowacyjne projekty technologiczne dają szansę na wykorzystanie potencjału osób niepełnosprawnych, poprawę ich sytuacji życiowej oraz integrację. A internetowa edukacja w krótkim czasie może zredukować o ponad 70 proc. odsetek biernych zawodowo w tej grupie społecznej.

Tym właśnie zagadnieniom poświęcona jest konferencja „Digital Promise” w praktyce – technologia szansą na rozwój i integrację osób z niepełnosprawnościami, zorganizowana w Campus Google przez Fundację Instytut Innowacyjna Gospodarka oraz CodersTrust Polska.

- Wydarzenie jest inauguracją kampanii społecznej Innowacje na rzecz integracji . Akcja ta ma zrzeszać instytucje, pracodawców, fundacje oraz media. Jej celem jest wykazywanie iż dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie nauki i rozwoju zawodowego możliwa jest aktywizacja oraz integracja osób z niepełnosprawnościami. Wpisując się tym samym w praktyczne wykorzystanie założeń, zainaugurowanego przez premiera 23 kwietnia 2017 roku, programu Dostępność Plus – informują inicjatorzy wydarzenia.

Rządowa inicjatywa zakłada bowiem poprawienie dostępności produktów i usług dla wszystkich użytkowników i odbiorców. Kampania Innowacje na rzecz integracji ma zwrócić uwagę na szeroki potencjał osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień zmagają się z wieloma trudnościami, więc w roli pracowników wykazują się naturalną determinacją oraz kreatywnością.
 

Według Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności, w III kwartale 2017 r. 27,5 proc. osób z niepełnosprawnościami w wieku produkcyjnym była aktywna zawodowo. Najliczniej występujące wady spowodowane są chorobami i uszkodzeniami narządu ruchu, toteż bariery architektoniczne są najczęściej wymienianymi przeszkodami w podejmowaniu zatrudnienia zarówno po stronie pracownika jak i pracodawcy. Tymczasem koniunktura gospodarcza sukcesywnie zmniejszająca odsetek bezrobotnych w Polsce wciąż upomina się o specjalistów, zwłaszcza w dziedzinie nowych technologii. Programowania, projektowania stron internetowych – umiejętności najbardziej pożądanych na rynku pracy, można nauczyć się także na kursach online, bez konieczności przemieszczania się poza miejsce zamieszkania. Wzrasta też gotowość pracodawców do zatrudnienia osób pracujących zdalnie. Otwiera się zatem realna szansa, by osoby z niepełnosprawnościami mogły nie tylko pracować, ale też rozwijać się w najbardziej perspektywicznych zawodach.

- Niepełnosprawni w Polsce to grupa około dwóch milionów osób najbardziej wykluczona z rynku pracy. Ale to właśnie zatrudnienie umożliwia wyjście z mentalnej izolacji oraz poprawę jakości życia. Popularyzacja łatwo dostępnych i nowatorskich form edukacji oraz propagowanie zatrudnienia osób z orzeczeniem inwalidztwa w perspektywicznych zawodach realnie wpływa na integrację całego społeczeństwa. Z połączenia oczekiwań przedsiębiorców i możliwości osób z niepełnosprawnościami, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, hasło ‘wyrównanie szans’ ma okazję z powodzeniem zaistnieć w praktyce – tłumaczą organizatorzy.

CodersTrust Polska to innowacyjna platforma do nauki programowania online z aktywnym wsparciem doświadczonych mentorów i gwarancją pracy w branży technologicznej. Misją CodersTrust Polska jest demokratyzacja dostępu do nauki programowania i pracy w najbardziej perspektywicznej branży. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniem współczesnego rynku pracy tworząc elastyczny model nauki online. Przedsięwzięcie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą zdobyć kompetencje tak bardzo poszukiwane na rynku pracy. Zdalna forma nauki umożliwia korzystanie z platformy z dowolnego miejsca na ziemi o dowolnej porze.  
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, coderstrust.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policja zatrzymała kłusownika

nielegalna broń / twitter.com/screenshot/@opolskaPolicja

  

Opolska policja zatrzymała 50-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego, u którego znaleziono trzy sztuki broni palnej. Według ustaleń funkcjonariuszy, właściciel broni używał jej do kłusownictwa.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, policjanci ze Zdzieszowic zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego. W samochodzie znaleźli przerobioną broń palną, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia.

Po przybyciu do domu mężczyzny, policjanci przy pomocy psa tropiącego znaleźli kolejne dwie sztuki broni palnej oraz amunicję. [polecam:http://niezalezna.pl/240661-poszukiwane-od-dwoch-tygodni-psy-znaleziono-zastrzelone-w-rowie-policja-ustala-sprawce]

Według ustaleń śledczych, podejrzany kłusował w okolicznych lasach na dziką zwierzynę. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kłusownictwa i nielegalnego posiadania broni palnej. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl