Rosjanie z okrętem desantowym

/ flickr.com

  

Rosyjski nowy okręt desantowy projektu 11711 Iwan Grien niedawno ukończył próby morskie, jakie zostały przeprowadzone na Bałtyku - informuje rosyjska agencja prasowa TASS.
Trzeciego maja zostały zakończone próby morskie dużego okrętu desantowego Iwan Grien. Przedsięwzięcie to obserwowane było przez reprezentantów resortu obrony Federacji Rosyjskiej. Obecnie natomiast Iwan Grien trafił do stoczni Jantar zlokalizowanej w Kaliningradzie, gdzie czekają go finalne prace. Jednostka ma zostać dostarczona do Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej pod koniec maja -  informuje Siergiej Michaiłow.
Próby morskie nad okrętem desantowym projektu 11711 rozpoczęły się już w listopadzie 2017 roku jednak zostały zawieszone w grudniu z powodu problemów technicznych. Prace wznowiono trzeciego kwietnia.  Prace nad Iwanem Grenem rozpoczęły się w grudniu 2004 roku wraz z położeniem stępki. Ze względu na problemy związane ze sfinansowaniem projektu zwodowano okręt dopiero w maju 2012 roku. 
Stocznia Jantar obecnie prowadzi pracę nad kolejnym okrętem projektu 11711, którym jest Piotr Morgunow. Jednostka ma zostać dostarczona pod koniec br. do Marynarki Wojennej FR.
Iwan Grien to okręt desantowy o długości 120 metrów, szerokości 16,5 metrów i wyporności około 5 tysięcy ton. Jest w stanie zabrać ze sobą 13 czołgów bądź około 36 pojazdów opancerzonych oraz do 300 żołnierzy desantu. Okręt wyposażony w dwa silniki DRRA-3700 o mocy 3 700 kW każdy jest w stanie osiągnąć 18 węzłów. Zasięg operacyjny wynosi 3 500 mil morskich a działać może na morzu do 30 dni.  Uzbrojenie jednostki stanowi armata morska kal. 76.2 mm AK-176, szybkostrzelna armata systemu CIWS kal 30 mm oraz system pocisków ziemia-powietrze 9K38 Igła. Z pokładu operować mogą dwa szturmowe śmigłowce morskie Ka-29

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cena benzyny nie jest związana z polską polityką

/ pixabay.com/JirkaF/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa nie ma najmniejszego związku z tym, co się dzieje w polskiej polityce - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ceny benzyny wpływa m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Szef rządu podkreślił, że ceny benzyny na stacjach paliw "właściwie w stu procentach" zależą od dwóch czynników - sytuacji geopolitycznej oraz od siły dolara względem złotówki.

Morawiecki dziś rano w RMF FM był pytany m.in. o sytuację na rynku paliw oraz o szanse na to czy w najbliższym czasie ceny na stacjach paliw ulegną obniżeniu.

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, nie ma najmniejszego związku - zero po prostu związku - z tym co się dzieje w polityce polskiej. Jest to wyłącznie związane z wypowiedzeniem układu z Iranem przez Stany Zjednoczone o zakazie produkcji broni jądrowej przez Iran, jak również z niepokojami na Bliskim Wschodzie i zacieśniającą się polityka pieniężną Stanów Zjednoczonych, która powoduje, że dolar jest coraz mocniejszy - a ropę sprzedaje się w dolarach

 - ocenił Morawiecki.

Premier zapytany o możliwość obniżek cen benzyny w okresie wyjazdów wakacyjnych, np. poprzez obniżenie akcyzy na paliwa odpowiedział, że ma nadzieję, że benzyna będzie tańsza, "ale zależy to od tego, czy złotówka się umocni względem dolara, od tego czy sytuacja na świecie się uspokoi".

Rząd oczywiście patrzy na to, reaguje i staramy się oczywiście, żeby wszystko to było w jak najlepszym porządku

- zapewnił Morawiecki.

Szef rządu zwrócił również uwagę, że mimo, iż cena za baryłkę ropy naftowej wzrosła o ok. 60 proc., to cena benzyny na stacjach benzynowych wzrosła o 10-15 proc.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl