Niemcy kupują Herculesy

/ flickr.com

  

Amerykański Departament Stanu w ramach procedury Foreign Military Sale (FMS) wyraził zgodę na sprzedaż do Niemiec trzech samolotów transportowych Lockheed Martin C-130J-30 Hercules oraz takiej samej liczbie samolotów-cystern KC-130J Hercules za łączną kwotę 1.4 mld dolarów.
Niemcy starają się zakupić trzy samoloty C-130J-30, cztery silniki Rolls Royce AE-2100D, trzy latające cysterny KC-130J, cztery silniki Rolls Royce AE 2100D, osiem terminali Link-16 MIDS. 
Umowa zakłada dostawę również ośmiu systemów wyrzutników flar i dipoli AN/ALE 47, takiej samej liczby systemów ostrzegania przed zbliżającymi się pociskami AN/AAR-47A(V)2, ośmiu systemów ostrzegania AN/ALR-56M Radar Warning Receivers. Kontrakt przewiduje również zaopatrzenie w systemy identyfikacji swój obcy IFF AN/APX-114/119, systemy planowania misji Joint Mission Planning System (JMPS) zapewnienie wsparcia inżynieryjnego, technicznego oraz logistycznego.  Luftwaffe mają zamiar wykorzystywać samoloty do prowadzenia działań związanych z tankowaniem w powietrzu, transportem ludzi i sprzętu oraz zrzutami powietrznymi zapewniającymi zaopatrzenie. Jednostki te wraz z samolotami transportowymi C-130J i latającymi cysternami KC-130J jakie mają na wyposażeniu Francuskie Siły Powietrzne będą operować w ramach francusko-niemieckiej eskadry stacjonującej w  miejscowości Évreux. 
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cena benzyny nie jest związana z polską polityką

/ pixabay.com/JirkaF/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa nie ma najmniejszego związku z tym, co się dzieje w polskiej polityce - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ceny benzyny wpływa m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Szef rządu podkreślił, że ceny benzyny na stacjach paliw "właściwie w stu procentach" zależą od dwóch czynników - sytuacji geopolitycznej oraz od siły dolara względem złotówki.

Morawiecki dziś rano w RMF FM był pytany m.in. o sytuację na rynku paliw oraz o szanse na to czy w najbliższym czasie ceny na stacjach paliw ulegną obniżeniu.

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, nie ma najmniejszego związku - zero po prostu związku - z tym co się dzieje w polityce polskiej. Jest to wyłącznie związane z wypowiedzeniem układu z Iranem przez Stany Zjednoczone o zakazie produkcji broni jądrowej przez Iran, jak również z niepokojami na Bliskim Wschodzie i zacieśniającą się polityka pieniężną Stanów Zjednoczonych, która powoduje, że dolar jest coraz mocniejszy - a ropę sprzedaje się w dolarach

 - ocenił Morawiecki.

Premier zapytany o możliwość obniżek cen benzyny w okresie wyjazdów wakacyjnych, np. poprzez obniżenie akcyzy na paliwa odpowiedział, że ma nadzieję, że benzyna będzie tańsza, "ale zależy to od tego, czy złotówka się umocni względem dolara, od tego czy sytuacja na świecie się uspokoi".

Rząd oczywiście patrzy na to, reaguje i staramy się oczywiście, żeby wszystko to było w jak najlepszym porządku

- zapewnił Morawiecki.

Szef rządu zwrócił również uwagę, że mimo, iż cena za baryłkę ropy naftowej wzrosła o ok. 60 proc., to cena benzyny na stacjach benzynowych wzrosła o 10-15 proc.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl