Płażyński o aferze Amber Gold

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

– Obecna władza, obawiam się, że się wypaliła i pora zaoferować gdańszczanom nieco inny model zarządzania tym miastem i sposób w jaki sposób będą się kontaktować z władzami – mówił w TV Republika Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska.

Odpowiadając na zarzut Pawła Adamowicza o tym, że nie ma doświadczenia, gość Telewizji Republika powiedział, że "pan Adamowicz wiele starszy nie był ode mnie, gdy został prezydentem".

Myślę, że to przejawia się zazdrość po stronie obecnego prezydenta, ale mówiąc na poważnie, że trudno mieć takie doświadczenie, jak pan prezydent, który rządzi 20 lat. Chociaż szczerze mówiąc akurat takiego doświadczenia, jak pan prezydent nie chciałbym mieć – dodał.

Kacper Płażyński odniósł się również do afery Amber Gold.

Chciałbym powiedzieć, że mnie to na początku zaskakiwało, ale im dłużej trwały pracę sejmowej komisji ds. Amber Gold, to wszyscy zaczęliśmy rozumieć, że te organy państwowe nie działały tak, jak powinny działać. Obawiam się, że dalej tak to może działać. Zdecydowana większość prokuratorów, którzy wtedy prowadzili te sprawy, do tej pory sprawują tę władzę – mówił.

Podkreślił, że "dzisiaj widzimy, że za tym wszystkim stały bardzo potężne interesy".

Trzeba się zastanowić kto za tym wszystkim stoi i kto na tym mógł najbardziej skorzystać. Wydaje się, że zagraniczne linie lotnicze – dodał.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zaznaczył jednak, że nie dziwi go to, że działo się właśnie w Gdańsku.

Ta bliskość relacji towarzyskich, służbowych, również między służbami a politykami są skandaliczne – wskazał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież Franciszek rozbawił wiernych! Powiedział, z kim mylą go dzieci

Papież Franciszek / By Jeffrey Bruno from New York City, United States - Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32427713

  

Papież Franciszek podzielił się dziś z wiernymi zabawną anegdotą. Jak stwierdził, dzieci często... boją się go, ponieważ biały strój kojarzy im się z lekarzem i bolesnymi zastrzykami. Ojciec Święty mówił o tym w kazaniu w czasie mszy w Domu świętej Marty w Watykanie.

Papież Franciszek powiedział, że dzieci czasem płaczą i krzyczą na jego widok, bo - jak wyjaśnił - białą sutanną przypomina im lekarza i kojarzy im się z zastrzykami.

W kazaniu Franciszek przywołał swe spotkania z dziećmi podczas audiencji generalnych i innych uroczystości, gdy rodzice proszą o błogosławieństwo dla nich.

"Niektóre dzieci krzyczą na mój widok, zaczynają płakać, bo widząc mnie ubranego na biało myślą, że jestem lekarzem albo pielęgniarzem, który zrobił im zastrzyk, i myślą: Następny, o nie"

- mówił Franciszek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl