Wassermann o ustaleniach „nieformalnej grupy ABW”: Są tam cztery nazwiska związane z PO

Udostępnij

Za rządów Platformy Obywatelskiej panowało powszechne przyzwolenie na nierobienie niczego. Bardzo dobrym przykładem jest nieformalna grupa, na czele której stał świadek wczoraj zeznający - mówi Małgorzata Wassermann. - Przerwanie jej działań miało na celu to, aby przestali ustalać dalsze nazwiska - dodaje.

Przed komisją śledczą do sprawy Amber Gold zeznawał wczoraj były funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, obecnie funkcjonariusz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Według niego, nad szefem Amber Gold Marcinem P. roztoczony był "swoisty parasol ochronny", a samo Amber Gold było klasycznym przedsiębiorstwem przestępczym.

Między innymi do jego zeznań odniosła się w rozmowie z Gazetą Polską VOD przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann.

O ile mogę przyjąć do wiadomości, że Euro 2012 było niezmiernie istotną instytucją do zabezpieczenia i prawie wszystkie siły zostały rzucone, to proszę nie zapominać, że działalność grupy tego funkcjonariusza rozpoczyna się w sierpniu 2012 roku. Czyli już dawno po zakończeniu Euro. Przerwanie jej działań miało na celu to, aby przestali ustalać dalsze nazwiska. W tych ustaleniach znajdują się cztery nazwiska związane z Platformą Obywatelską

- zdradziła Małgorzata Wassermann. 

Jak dodała, działania niektórych osób „były celowe i tendencyjne, natomiast panowało powszechne przyzwolenie na nierobienie niczego. Bardzo dobrym przykładem jest nieformalna grupa, na czele której stał świadek wczoraj zeznający”.

Po pierwsze, co to znaczy, że jest nieformalna grupa w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – jednej z najbardziej zhierarchizowanych instytucji w Polsce. Po drugie, co to znaczy, że ta grupa zaczyna robić bardzo istotne ustalenia, ale względy kadrowe i logistyczne nakazują, aby jednak przerwać i zawiesić ich działania, bo są to kłopoty, gdyż są to ludzie z różnych wydziałów. To się w głowie nie mieści

- stwierdziła szefowa komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska VD

SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Wandale RP znowu wymazali ścianę Sejmu! A dziennikarka nazywa to... "malowankiem"

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zaledwie wczoraj protestujący w obronie "nadzwyczajnej kasty" dopuścili się aktu wandalizmu - namalowali sprayem na ścianie Sejmu napis. Teraz znowu powtarzają swój popis - i dalej się dziwią, że służby nie chcą ich wpuścić na teren parlamentu. Najwyraźniej podekscytowana wyczynami Obywateli RP dziennikarka Radia TOK FM pisze, że urządzili sobie "malowanko". I nazywa ich nie wandalami, a malarzami...

Przed budynkiem parlamentu Obywatele RP zorganizowali żałosną i bardzo nieliczną demonstrację "w obronie sądów" - rzekomo pokojową. Atmosferę dodatkowo podgrzewają posłowie PO i Nowoczesnej. Niektórzy nawet wwożą na teren Sejmu protestujących w bagażnikach. 

Nie mogąc wywołać poważniejszej awantury, kibice totalnych postanowili... wymazać budynek sejmowy swoimi hasłami. A posłanka Scheuring - Wielgus pochwaliła się tym aktem wandalizmu i zdziczenia na swoim twitterowym profilu - informowaliśmy wczoraj na niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: To się w głowie nie mieści! Pomazali budynek Sejmu, a Scheuring - Wielgus... się tym chwali

Dziś po raz kolejny dopuścili się równie skandalicznego zachowania... ku uciesze niektórych mediów.

Znów malowanko na ścianie Sejmu od Wiejskiej. Policja otoczyła malarzy - napisała na Twitterze dziennikarka Radia TOK FM Agata Kowalska.

Dopiero internauci uświadomili jej, że to nie jest żadne "malowanko", a zwykły wandalizm.

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl