Trump ogłosi decyzję ws. Iranu

/ Gage Skidmore \ CC BY-SA 2.0

  

Prezydent USA Donald Trump poinformował dziś na Twitterze, że we wtorek ogłosi swoją decyzję o porozumieniu nuklearnym z Iranem. Spekuluje się, że amerykański przywódca wycofa Stany Zjednoczone z umowy.

„Ogłoszę moją decyzję dotyczącą umowy z Iranem jutro o godzinie 14 [20 czasu polskiego] z Białego Domu”

- napisał na Twitterze amerykański przywódca.

Celem zawartego w lipcu 2015 roku porozumienia między sześcioma mocarstwami (USA, Francja, Wielka Brytania, Chiny, Rosja i Niemcy) a Iranem jest ograniczenie programu nuklearnego tego kraju w zamian za stopniowe znoszenie sankcji.

Według źródeł w administracji waszyngtońskiej Trump praktycznie podjął już decyzję o wycofaniu USA z porozumienia z Iranem, choć na razie nie wiadomo, jak dokładnie miałoby się to odbyć. Z drugiej strony - jak twierdzi jedno z tych źródeł - wciąż jest szansa, by USA pozostały stroną umowy, m.in. po to, by nie zaszkodzić sojuszowi USA z Francją, która nalega na takie właśnie rozwiązanie.

Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że jego kraj przygotował plany reakcji na każdą decyzję Trumpa w sprawie porozumienia nuklearnego. Przestrzegł, że USA pożałują „jak nigdy wcześniej”, jeśli odstąpią od umowy.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chce uporządkować Wrocław

/ tookapic

  

Startujący w wyborach na prezydenta Wrocławia Jerzy Michalak zapowiedział, że zlikwiduje jednostki i spółki miejskie, których kompetencje się dublują. "Będziemy mniej też wydawać na duże inwestycje i imprezy sportowe, a budżet będzie miał charakter zadaniowy" - mówił Michalak.

Michalak podczas konferencji prasowej poświęconej budżetowi i finansom miejskim zapowiedział, że będzie dążył do likwidacji dublujących się jednostek miejskich i spółek, które zajmują się tymi samymi obszarami. "Takim przykładem są Wrocławskie Mieszkania i Zarząd Zasobu Komunalnego" - powiedział.

Zapowiedział też zmniejszenie wydatków na duże inwestycje i imprezy sportowe. "Staramy się kierować w stronę budżetu zadaniowego i tak układać pracę urzędów, by były prowadzone projekty, nie zaś działały departamenty i wydziały, które czasem wzajemnie się blokują i dublują" - mówił.

Startujący z list komitetu Michalaka do Rady Miejskiej Wrocławia Tomasz Owczarek zapowiedział zaś, że po wygranych wyborach przeprowadzony zostanie kompleksowy audyt otwarcia. "Wprowadzimy publiczny rejestr umów urzędu miasta; rozszerzymy to także na publiczny rejestr umów spółek miejskich" - mówił.

Owczarek zapowiedział też redukcję zadłużenia miasta oraz spółek miejskich. "Skończmy zadłużać się kosztem następnych pokoleń, projektując zrównoważmy budżet bez deficytu” - mówił.

Przedstawiciele komitetu Michalaka zapowiedzieli także całoroczną kampanię mającą zwiększyć wpływy z podatku PIT oraz włączenie się w "sprawne przekształcanie umów użytkowania wieczystego gruntów w akty własności”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl