Trump broni przyszłej szefowej CIA

/ facebook.com/donaldtrump

  

Prezydent USA Donald Trump wziął w obronę kandydatkę na szefową CIA Giny Haspel, którą nominował na to stanowisko. Jego zdaniem jest ona atakowana, ponieważ według krytyków była zbyt twarda wobec terrorystów.

Wielce szanowana, nominowana przeze mnie na dyrektor CIA Gina Haspel jest krytykowana, bo była zbyt twarda wobec Terrorystów. W tych bardzo niebezpiecznych czasach mamy najlepiej wykwalifikowaną osobę, kobietę, której Demokraci chcą się POZBYĆ, bo jest zbyt ostra w kwestii terroru – napisał.

Swojego tweeta zakończył wezwaniem: "Wygraj, Gina!".

W środę Haspel, jako nominowana, ma stawić się na przesłuchaniu w senackiej komisji wywiadu.

Po ogłoszeniu przez Trumpa decyzji o nominacji amerykańska prasa przypominała, że Haspel brała udział w amerykańskim programie tajnych więzień, w których podejrzani o działalność terrorystyczną byli poddawani brutalnym przesłuchaniom. Według agencji AP, która powołuje się na wysokich rangą przedstawicieli administracji, Haspel zaoferowała, że zrezygnuje z nominacji; miała obawiać się pytań w Senacie o swą rolę w programie przesłuchań podejrzanych o terroryzm osób z użyciem takich technik, jak podtapianie (ang. waterboarding), powszechnie potępianego jako tortura. AP podaje, że Haspel obawiała się, iż przesłuchanie może zaszkodzić reputacji jej samej oraz Centralnej Agencji Wywiadowczej. Jak podał jednak "Washington Post", w sobotę urzędnicy Białego Domu zapewnili, że Haspel nie zrezygnuje z nominacji. Zdaniem anonimowego urzędnika cytowanego przez amerykański dziennik "nominacja jest w toku". Rozmówca gazety poinformował, że trwają przygotowania do przesłuchania nominowanej, a do senatorów trafią tajne materiały, by mogli oni przeczytać "prawdziwe dokumenty, a nie polegać na plotkach czy bezpodstawnych oszczerstwach".

Jeśli nominacja Haspel - długoletniej agentki CIA i obecnej wicedyrektor agencji - zostanie zatwierdzona, będzie ona pierwszą kobietą na tym stanowisku. Zastąpi Mike'a Pompeo, który został sekretarzem stanu USA. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Arabia Saudyjska przyznaje: dziennikarz Chaszodżdżi został zabity w konsulacie w Stambule

/ Alfagih

  

Ponad dwa tygodnie od zaginięcia krytycznego wobec władz w Rijadzie saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego Arabia Saudyjska przyznała, że został on zabity w konsulacie w Stambule.

Oficjalna saudyjska agencja prasowa Spa poinformowała w nocy z piątku na sobotę, że Chaszodżdżi zginął podczas kłótni, do jakiej doszło w konsulacie między nim a "wieloma osobami".

W związku z tym zabójstwem aresztowano 18 osób.

2 października publikujący m.in. w "Washington Post" Chaszodżdżi wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Turcja dysponuje nagraniami, z których wynika, że krytyczny wobec rządów następcy saudyjskiego tronu dziennikarz został zamordowany w konsulacie, a jego ciało zostało stamtąd wywiezione.

Do tej pory Arabia Saudyjska konsekwentnie odrzucała oskarżenia o zamordowanie Dżamala Chaszodżdżiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl