Ważni świadkowie przed komisją ds. Amber Gold

/ By Zorro2212 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20869466

  

Od jutra sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold będzie kontynuowała przesłuchania świadków. Zeznania ma złożyć były funkcjonariusz Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz byli funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w tym były szef centrum analiz tej agencji.

W ciągu trzech dniu komisja śledcza przesłucha pięciu świadków – wskazał w rozmowie z PAP wiceprzewodniczący komisji Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.

Z harmonogramu posiedzeń komisji wynika, że pierwsze z przesłuchań rozpocznie się we wtorek po godz. 10:00. Zeznania złoży wówczas - najpierw na posiedzeniu otwartym, a następnie zamkniętym - były funkcjonariusz Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którego dane identyfikujące stanowią informację niejawną. Jutro  zeznania ma złożyć, również w dwóch trybach, były funkcjonariusz ABW, oznaczony jako świadek nr 18.

Z kolei środowe przesłuchania mają rozpocząć się o godz. 10:00. Jako pierwszy zeznania ma złożyć były dyrektor Centrum Analiz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Rafał Kowal. Następnie komisja przesłucha świadka nr 19 - kolejnego byłego funkcjonariusza ABW.

Na czwartek zaplanowano przesłuchanie zarówno na posiedzeniu otwartym, jak i w trybie niejawnym innego byłego funkcjonariusza Agencji.

Tomasz Rzymkowski wskazał, że podczas przesłuchań komisję najbardziej będzie interesował wątek lotniczy sprawy Amber Gold.

Ten wątek nas bardzo interesuje z racji nowości, którą odkryliśmy – powiedział polityk Kukiz'15.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały swoje święto. Podano już konkretną datę

/ By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62722587

  

Podjąłem decyzję o ustanowieniu dnia 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej - ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak, który dziś w Warszawie wziął udział w zakończeniu "Sztafety 100-lecia Niepodległości". W biegu liczącym 1100 km wzięło udział ok. 130 terytorialsów.

- Podjąłem decyzję o tym, aby ustanowić święto Wojsk Obrony Terytorialnej na dzień 27 września, a więc na dzień, w którym pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym w czasie drugiej wojny światowej

- ogłosił Błaszczak, który dziękował i gratulował żołnierzom i pracownikom WOT za sztafetę.

Uroczystość zakończenia "Sztafety 100-lecia Niepodległości", która odbyła się przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, to element tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego.

W czterodniowej sztafecie od źródeł i ujścia Wisły do stolicy Polski biegli żołnierze i pracownicy WOT, którzy łącznie do pokonania mieli 1100 km. W roku 100-lecia odzyskania przez niepodległości - jak podali terytorialsi - był to wyraz ich hołdu dla tych, którzy wywalczyli Polsce wolność.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl