Reżyser „zasłynął” plugawym przedstawieniem. Znów wystawią jego sztukę w Powszechnym

/ fot. screen YouTube

Już niebawem startuje III edycja organizowanego przez Teatr Powszechny festiwalu "Miasto szczęśliwe". W programie imprezy znalazł się pokaz spektaklu „Drugie wygnanie” w reżyserii Olivera Frljicia - tego samego prowokatora, którego bluźniercza "Klątwa" wstrząsnęła w zeszłym roku opinią publiczną.

Najpierw Jezus schodzący z krzyża, by zgwałcić muzułmankę, potem skandaliczna scena seksu oralnego z użyciem figury Jana Pawła II. Tak chorwacki "artysta" wstrząsnął polską opinią publiczną, wystawiając swoje "spektakle" -  na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy ("Nasza przemoc i wasza przemoc"), i wystawiając skandaliczną "Klątwę" w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ohyda i mowa nienawiści w teatrze - jest nawet o zabójstwie prezesa PiS. Co zrobi prokurator?

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec prowokacji Frljicia w Polsce: stołeczny Teatr Powszechny zapowiedział właśnie kolejne pokazy "twórczości" skandalisty, tym razem w ramach rozpoczynającego się Festiwalu Sztuki i Społeczności "Miasto Szczęśliwe".

Mamy nadzieję, że festiwal Miasto Szczęśliwe stanie się znowu ważnym wydarzeniem, łączącym wydarzenia artystyczne z refleksją nad aktualnymi problemami społeczno-politycznymi, tworzącym partnerstwo między instytucjami, artystami i widzami, swoistą platformę do rozmowy o konkretnych problemach współczesności.

- reklamują imprezę organizatorzy. 

Spektakl „Drugie wygnanie / Second Exile” w reżyserii Olivera Frljicia swoją premierę miał w czerwcu zeszłego roku w niemieckim Manheim. W Powszechnym zostanie pokazany 25 czerwca. Czy możemy się spodziewać kolejnych skandali? Niestety, prawdopodobnie tak, o czym świadczy chociażby zwiastun spektaklu, w którym pojawiają się przemoc, symbole środowisk LGBTQ i wątek lesbijskiego seksu. Uwaga! Treść przeznaczona jest tylko dla osób dorosłych (podobnie jak spektakl, o czym informuje w swoim programie Powszechny...):

Partnerami spektaklu są Instytut Goethego (ten sam, który wspierał pedofilską "sztukę" Wagnera Schwartza) oraz niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Teatr Powszechny


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Co robi PO i .N, kiedy śpicie? – ten film będzie hitem! Skąd Schetyna ma tylu fanów w… Azji? WIDEO

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Nowoczesna i Platforma złapani na gorącym uczynku – czytamy we wpisie na Facebooku użytkownika „Ty Wybierasz”. Jakie konta na tym portalu społecznościowym „lajkują” np. zdjęcie Grzegorza Schetyny, czy kandydata do Rady Powiatu? Zobaczcie film i przekonajcie się sami!

W ostatnim tygodniu „Gazeta Wyborcza" i Radio Zet ujawniły dokument, z którego miało wynikać, że w 2015 r. sztab wyborczy Andrzeja Dudy miał podpisać umowę ze spółką tworzącą fałszywe konta w internecie. Okazało się jednak, że firma ta zajmowała się jedynie moderowaniem strony internetowej.
Anna Mierzyńska, która tworzyła takie teorie spiskowe przedstawiana była jako "niezależny ekspert". Tymczasem od wielu lat związana była z Platformą Obywatelską.

Internauci przyjrzeli się bliżej polubieniom jakie dostają politycy PO na Facebooku. Na opublikowanym w sieci filmie „TY Wybierasz” pokazuje, jakie konta biorą w tym udział.

Większość z nich wygląda jak „boty” – konta zostały utworzone w ostatnim czasie, nie mają żadnych wpisów.

Dla przykładu pokazano zdjęcie wstawione przez Grzegorza Schetynę 22 września. Ma ono 3,1 tys. polubień. Wśród kont, które dały „lajka” są m.in. takie: نورة حاتم, احمد الربيعي , فيصل الناصري, Hồ Xuân Cẩn, Hồ Thuận Đại,, ۦ۬ۦ۬﴾ﭕ﴾ﭕ﴾ﭕ...

Więcej na filmie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl