Radny PiS o segregacji mieszkańców Warszawy przez PO: To już jest całkowity „hardcore”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Zakaz zatrzymywania się i parkowania na parkingu przy rondzie de Gaulle'a w Warszawie ma obowiązywać w dniu 12 maja z wyjątkiem pojazdów z identyfikatorem organizatora imprezy PO. – Segregacja mieszkańców postępuje. Zarezerwowanie części centrum Warszawy to już jest – jak to mówi młodzież całkowity „hardcore” – ocenił w rozmowie z niezalezna.pl radny Prawa i Sprawiedliwości Oskar Hejka.

 

Za moimi plecami można zobaczyć znak – odholują samochód każdemu, kto nie ma legitymacji PO. To jest kolejny etap dzielenia warszawiaków. Jestem oburzony, że na znaku drogowym można postawić symbol partii politycznej - powiedział Jaki, wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, na briefingu pod tym znakiem.

Stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości zapytany o zaistniałą sytuację, nie zostawił suchej nitki na obecnych włodarzach Warszawy. Przypomniał, jak kandydat PO i Nowoczesnej dzielił Warszawiaków na tych urodzonych w stolicy i poza nią.

Segregacja mieszkańców postępuje. Początkowo pan Trzaskowski segregował mieszkańców na tych, którzy się tu urodzili i nie urodzili. Teraz Platforma Obywatelska klasyfikuje mieszkańców na tych, którzy mogą zaparkować w centrum Warszawy przez fakt posiadania legitymacji Platformy Obywatelskiej i na tych, którzy nie posiadają legitymacji PO i ich samochody będą wtedy odholowane

– powiedział nam Oskar Hejka.

Platforma Obywatelska może organizować sobie marsze, czy demonstracje – nikt im tego nie odbiera. Ale zarezerwowanie części centrum Warszawy w dodatku z obostrzeniem, że jeżeli jakikolwiek inny samochód, niż działacza PO pojawi się na tym terenie zostanie odholowany, to już jest – jak to mówi młodzież całkowity „hardcore”. Tak być nie powinno – zaznaczył radny PiS.

Nasz rozmówca ma nadzieję, że do dnia pochodu wolności wycofa się przynajmniej z obostrzenia dotyczącego odholowywania aut.

Ja nie widzę potrzeby rezerwacji tak dużej części dzielnicy Śródmieście i stawianie tam zakazu wjazdu dla mieszkańców, tylko dlatego, że Platforma chce tam zrobić przemarsz. Po co im ten teren, jeżeli i tak będą maszerować i wyjdą z tego miejsca i pójdą dalej?

 - zastanawia się polityk.

Według radnego PiS sytuacja dzielenia mieszkańców będzie się pogarszać, jeśli wybory wygra kandydat PO i Nowoczesnej.

Prywatyzacja miasta i segregacja na lepszych i gorszych, w tym wypadku tych którzy posiadają legitymację partyjną i tych, którzy jej nie posiadają postępuje. Jeżeli tak będzie i pan Trzaskowski nic z tym nie zrobi do czasu tego pochodu, to znaczy, że jeżeli wygrałby wybory w Warszawie – czego myślę, że większość Warszawiaków sobie nie życzy – to ta segregacja i kopanie rowów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców będzie postępowała

– mówi nam polityk.

Jednocześnie przypomniał, jak w historii Warszawy Platforma Obywatelska rozgrywała mieszkańców.

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz bardzo często dzieliła mieszkańców na lepszych i gorszych. Pamiętamy, jaka była narracja przez całe lata jeśli chodzi o mieszkańców komunalnych w kontekście reprywatyzacji. Przecież pan wiceprezydent Jakubiak na sesji rady warszawy mówił, że do każdego lokatora komunalnego musimy co miesiąc dołożyć do jednego metra kwadratowego ponad 1 zł. Przedstawiał tę konkretną grupę mieszkańców, jako pasożytów, którzy żerują na innych Warszawiakach. Tak samo przedstawiano Warszawiaków, którzy skarżyli się o skokowe podwyżki użytkowania wieczystego. Ludzie ci byli rozgrywani przez polityków Platformy Obywatelskiej w taki sposób, by na tle innych mieszkańców przedstawić ich jako grupę roszczeniową

– przypomniał Oskar Hejka.

Zaznaczył, że sposoby dzielenia mieszkańców, czyli zasada dziel i rządź w Platformie ma długą tradycję i jest zakorzeniona.

Jeżeli kandydat Platformy Obywatelskiej uzyska mandat do sprawowania władzy w Warszawie na kolejną kadencję, to będziemy się zbliżać prawie do dwudziestu lat ich rządów w stolicy. Jeśli wyjdą z takiego założenia, że mieszkańcy pozwolili rządzić dalej, tzn., że te ich praktyki dzielenia i dyskryminacji mieszkańców są „ok” i oni będą tak dalej działać. Jednak myślę, że każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek wie, że takich rzeczy nie powinno się robić

– dodał radny.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl