Szef MON rozmawiał z doradcą Trumpa. Poruszono temat zwiększenia liczby żołnierzy USA w Polsce

/ mon.gov.pl

  

Z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa Johnem Boltonem rozmawialiśmy m.in. o liczniejszej obecności wojsk amerykańskich w Polsce - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak przebywający z wizytą w Waszyngtonie. Jak dodał, Bolton na propozycję zareagował "bardzo poważnie".

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu Błaszczak podkreślił, że było to jedno z pierwszych spotkań doradcy prezydenta Trumpa z przedstawicielami państw sojuszniczych. "Czuję się wyróżniony. Sam fakt, że spotkanie trwało dłużej niż było przewidziane, tez jest dla mnie powodem do satysfakcji i może być powodem do satysfakcji dla nas wszystkich, dla Polski" - ocenił.

Pytany o reakcję doradcy prezydenta USA na sugestie zwiększenia liczby amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski, szef MON podkreślił, że Bolton zareagował "bardzo poważnie".

- Oczywiście, był informowany o tej propozycji, ja też jestem w kontakcie ze współpracownikami, z urzędnikami

 – mówił minister. "Ja jestem dobrej myśli" - dodał Błaszczak.

Szef MON poinformował, że rozmawiał z Boltonem również na temat "nowoczesnego sprzętu wojskowego, który jest kupowany przez Polskę".

- Mówiłem o umowie podpisanej, na mocy której kupujemy baterie Patriot, mówiłem o negocjacjach, które dotyczą drugiej fazy tego programu, mówiłem o nowoczesnych systemach dowodzenia

 - relacjonował minister.

Błaszczak dodał, że rozmowa dotyczyła także zmian, które są wprowadzane w ramach NATO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Latos chce stworzyć "Central Park"

/ Facebook.com/Tomasz Latos (screenshot)

  

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, Tomasz Latos, chce, by w mieście powstał park na wzór nowojorskiego Central Parku. Miałby on stanowić formę zagospodarowania terenu między Halą Łuczniczka a mostem Pomorskim.

- Mam propozycję, aby w tej okolicy stworzyć strefę, w której będzie można spożywać alkohol, ale też zapewnić inne możliwości. Myślę chociażby o możliwości postawienia stacjonarnych grillów

- powiedział Latos, przywołując przykłady innych polskich miast, m.in. Warszawy oraz Poznania.

Tereny między Łuczniczką a mostem Pomorskim Latos widzi jako "zadbany park centralny" i "bydgoską strefę relaksu".

- Można wzbogacić ten teren o zacumowane barki, a nawet foodtrucki i małą gastronomię i tak ożywić to miejsce. Można tutaj organizować koncerty

- dodał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Zadeklarował, że po wygranych wyborach stworzy nowy organ doradczy prezydenta Bydgoszczy, zajmujący się sprawami młodzieży. Będzie złożony z uczniów oraz studentów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bydgoszcz24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl