Brad Pitt wyprodukuje film o akcji #MeToo?

/ fot. YouTube

  

Plan B, czyli studio filmowe należące do Brada Pitta wykupiło prawa do historii dwóch dziennikarek "New York Timesa", które jako pierwsze odważyły się opisać skandal z udziałem Harveya Weinsteina, zapoczątkowując tym samym akcję #MeToo.

Choć projekt znajduje się dopiero w początkowej fazie, już wiadomo, że swoją stylistyką ma przypominać takie produkcje jak "Spotlight" czy "Wszyscy ludzie prezydenta". Jego fabuła będzie się koncentrować wokół losów dwóch dziennikarek "Timesa"  Jodi Kantor i Megan Twohey. To właśnie one  w październiku ubiegłego roku opublikowały artykuł ujawniający skandal  wokół producenta Harveya Weinsteina, który miał molestować aż kilkadziesiąt kobiet. Tekst wywołał falę oburzenia w środowisku Hollywood, która zaowocowała ruchem #MeToo i bankructwem firmy Weinsteina.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Filweb.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Misiek" jest konwojowany do Polski

/ policja

  

Paweł M. ps. "Misiek" jest już zatrzymany przez polskich policjantów i konwojowany do Polski - poinformowała na Twitterze Komenda Główna Policji. Paweł M. był poszukiwany listem gończym i zatrzymany pod koniec września we Włoszech.

Paweł M. ps. "Misiek" już zatrzymany przez polskich policjantów i konwojowany do Polski. Na miejscu przekażemy go do dyspozycji (Prokuratury Krajowej. Dziękujemy policjantom włoskim za wzorową współpracę międzynarodową. Ustalenie miejsca ukrywania się i sprowadzenie to sukces"

- czytamy na Twitterze KGP.

Paweł M. ma być przetransportowany z Mediolanu do Warszawy.

M. uważany jest za groźnego przestępcę - lidera gangu niebezpiecznych pseudokibiców z Krakowa. Zatrzymano go we Włoszech dzięki współpracy ze stroną polską. To od niej włoskie służby dowiedziały się, że jest on poszukiwany listem gończym i uważany za niebezpiecznego przestępcę. Po zatrzymaniu M. oczekiwał w areszcie na ekstradycję do Polski na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. Po kilkunastu dniach wyszedł na wolność i w ramach dozoru miał obowiązek regularnie zgłaszać się na policję.

Polak został przewieziony do Mediolanu, a stamtąd tego samego dnia ma zostać przekazany do Polski. W Polsce M. ma odpowiedzieć za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel narkotykami i usiłowanie zabójstwa. Śledztwo prowadzą prokuratorzy z Katowic i Krakowa wraz z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl