Pomysł na przestępców gospodarczych

Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z prokuraturą szuka kolejnych metod i rozwiązań pozwalających radzić sobie z przestępcami gospodarczymi. W tym celu – jak napisał „Dziennik Gazeta Prawna” – chce powołać Instytut Ekspertyz Ekonomicznych.

Dzięki temu czas oczekiwania na ekspertyzy biegłych w skomplikowanych śledztwach gospodarczych mógłby zostać poważnie skrócony. To pomysł, który pozwoli uniknąć sytuacji, gdy biegły ze względu na nawał innych obowiązków będzie przeciągał sporządzenie opinii. Taki instytut powinien więc nie tylko dyscyplinować, ale również dbać, aby szczególnie skomplikowane sprawy badali biegli o wysokich kompetencjach, podnoszący umiejętności i wiedzę zawodową. Oprócz tego niezbędna jest też szczegółowa weryfikacja osób wpisywanych (lub już wpisanych) na listę biegłych.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Radość z wolności

Uroczyste obchody świąt Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pokazały, że Polacy chcą być wolni i niepodlegli. Sierpień jest szczególnym miesiącem w historii Polski. Ci, którzy chcą wiedzieć dlaczego, odsyłam do piosenki Janka Pietrzaka „Polskie sierpnie”. Tam jest kwintesencja wydarzeń, z których wykuwała się Niepodległa. Świętowaliśmy Dzień Wojska Polskiego, który przypada w rocznicę Cudu nad Wisłą, kiedy to armia polska pokonała bolszewików.

To także pokazuje, jak Polska jest trwale związana z Kościołem, który był z obywatelami także w najcięższych czasach. Część naszych obywateli – na szczęście pozostająca w mniejszości – uważa, że wszystko, co jest związane z autentycznym patriotyzmem, należy odrzucać i krytykować. Te pomysły skończyły się kompletną klapą. Nic dziwnego – Polacy wolą autentyzm niż atrapy. Autentyczna jest coroczna defilada wojskowa, którą w środę oglądały tłumy warszawiaków i przyjezdnych. Przy tej okazji internauci nie omieszkali zakpić z „totalnych”: o takiej frekwencji na marszach KOD opozycja może tylko pomarzyć.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl