Nauczycielka historii chwaliła Hitlera. Już nie pracuje

/ stevepb

  

Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki historii w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera. „Wielki człowiek, co by tu nie mówić” – napisała, dodając zdjęcie przywódcy III Rzeszy.

"Nie dopuścimy, by w lwowskich szkołach pracowali ludzie gloryfikujący tych, którzy zabijali miliony Ukraińców” – oświadczył mer Lwowa Andrij Sadowy.

Zwolniona była wicedyrektorką szkoły nr 100, gdzie uczyła historii. W radzie Lwowa zasiadała z ramienia nacjonalistycznej partii Swoboda. 20 kwietnia umieściła na Facebooku wpis z okazji urodzin Hitlera. „Wielki człowiek, co by tu nie mówić” – napisała, dodając zdjęcie przywódcy III Rzeszy i cytaty z jego wypowiedziami z książki „Mein Kampf”.

Wpis szybko został usunięty, jednak wcześniej zauważyli go dziennikarze, po czym sprawą zajęły się władze oświatowe. Nauczycielka tłumaczyła portalowi Zaxid.net, że wpis o Hitlerze umieścili na jej profilu na Facebooku hakerzy. Okazało się to jednak nieprawdą.

Mer Lwowa powiedział, że w szkołach jego miasta nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy pozwalają sobie na takie zachowania.

Hitler i Stalin to zbrodniarze, którzy mają na rękach krew naszych przodków i krew innych narodów. Jeśli nauczycielka historii tego nie wie, to nie ma dla niej miejsca wśród dzieci

– oświadczył Sadowy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Latos chce stworzyć "Central Park"

/ Facebook.com/Tomasz Latos (screenshot)

  

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, Tomasz Latos, chce, by w mieście powstał park na wzór nowojorskiego Central Parku. Miałby on stanowić formę zagospodarowania terenu między Halą Łuczniczka a mostem Pomorskim.

- Mam propozycję, aby w tej okolicy stworzyć strefę, w której będzie można spożywać alkohol, ale też zapewnić inne możliwości. Myślę chociażby o możliwości postawienia stacjonarnych grillów

- powiedział Latos, przywołując przykłady innych polskich miast, m.in. Warszawy oraz Poznania.

Tereny między Łuczniczką a mostem Pomorskim Latos widzi jako "zadbany park centralny" i "bydgoską strefę relaksu".

- Można wzbogacić ten teren o zacumowane barki, a nawet foodtrucki i małą gastronomię i tak ożywić to miejsce. Można tutaj organizować koncerty

- dodał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Zadeklarował, że po wygranych wyborach stworzy nowy organ doradczy prezydenta Bydgoszczy, zajmujący się sprawami młodzieży. Będzie złożony z uczniów oraz studentów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bydgoszcz24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl