Daria Zawiałow królową Fryderyków

/ fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Daria Zawiałow oraz zespół HEY otrzymali Fryderyki - nagrody Akademii Fonograficznej. Podczas wtorkowej gali w Teatrze Polskim w Warszawie muzycy odebrali statuetki w kategorii muzyki rozrywkowej i jazzowej. Za całokształt pracy artystycznej uhonorowano Andrzeja Dąbrowskiego i śp. Zbigniewa Wodeckiego.

Złotym Fryderykiem za całokształt pracy twórczej w gatunku muzyki jazzowej uhonorowano perkusistę jazzowego, wokalistę, który śpiewał m.in. "Zielono mi" Andrzeja Dąbrowskiego. Podczas odbierania nagrody zaśpiewał swoją najsłynniejszą piosenkę "Do zakochania jeden krok".

Cieszę się bardzo, że akademia zdążyła i mogę odebrać tę nagrodę osobiście

 - żartował Dąbrowski.

Pośmiertnie Złotym Fryderykiem w kategorii muzyki popularnej został uhonorowany multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, piosenkarz, Zbigniew Wodecki.

To najsmutniejsza część, a jednocześnie najpiękniejsza tej gali. Mamy nadzieję, że uśmiecha się do nas z nieba, bo jak pamiętamy, jego uśmiechowi nie można było się oprzeć

 - powiedział prowadzący galę Piotr Metz.

Fryderyka za "utwór roku" otrzymał Kortez za piosenkę pt. "Dobry moment".Za nagrania rockowe Fryderyka otrzymał zespół HEY za płytę "CDN". Jest to 32 statuetka tego zespołu.

Za najlepszy album roku z gatunku muzyki popowej uznano "Światło Nocne" Natalii Przybysz. Statuetki dla najlepszych muzycznych płyt przyznano także w gatunkach: hip hop - triumfował Taco Hemingway za płytę "Szprycer", muzyka elektroniczna - Paulina Przybysz za album "Chodź tu".

Daria Zawiałow zdobyła dwie statuetki: za fonograficzny debiut roku oraz w kategorii "album roku muzyka alternatywna" za płytę "A kysz!".

Zwycięzcą kategorii "album roku muzyka korzeni" została Kapela ze wsi Warszawa za płytę "re:akcja mazowiecka", która została wydana z okazji urodzin zespołu.  Statuetkę wręczono również za teledysk roku. Nagrodzono Młynarski – Masecki Jazz Band za teledysk do piosenki "Abdul Bey".

Jazzowym artystą roku wybrano Macieja Obarę. Dostał on również, razem ze swoim kwintetem, nagrodę dla najlepszej płyty jazzowej pt. "Unloved". W kategorii "jazzowy debiut roku" wyróżniono Kubę Więcka. 

Ceremonię wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej uświetniły występy m.in. Barbary Trzetrzelewskiej, Darii Zawiałow, Krzysztofa Zalewskiego, Ani Dąbrowskiej, Grzegorza Hyżego.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powstrzymanie się od seksu rekomendowane jako sposób na upały

Santa Marta / Makalu

  

Ze śmiechem, ale i z niedowierzaniem przyjęto "dobrą radę" przedstawiciela władz kolumbijskiego miasta Santa Marta, Julio Salasa, który całkiem serio zarekomendował mieszkańcom powstrzymanie się od seksu jako sposób na radzenie sobie z falą upałów.

Unikanie seksu w upalne dni znalazło się na oficjalnej liście zalecanych zachowań, takich jak nawadnianie organizmu czy noszenie luźnych, przewiewnych ubrań.

Santa Marta nad Morzem Karaibskim jest najstarszym kolumbijskim miastem, przyciągającym rzesze turystów. Temperatura przekracza tam ostatnio w dzień 40 stopni Celsjusza. Salas, odpowiadający we władzach miejskich za służbę zdrowia, podkreślił, że do szpitali zgłasza się bardzo dużo ludzi z objawami udaru cieplnego.

Agencja Associated Press pisze w tym kontekście, powołując się na Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne, że seks jest uważany za umiarkowaną formę aktywności fizycznej, obciążającą serce tak, jak pokonanie dwóch pięter po schodach.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl