Do poszkodowanych klientów Amber Gold trafiły pierwsze przelewy. Ile osób odzyska pieniądze?

/ fot. Tadeusz Swiechowicz/Gazeta Polska

  

Syndyk masy upadłościowej spółki Amber Gold poinformował, że do części poszkodowanych klientów firmy trafiły już pierwsze wypłaty wierzytelności. Większość z wierzycieli odzyska jednak tylko pewną niewielką część pieniędzy. Kolejne przelewy wysłane będą po sprzedaży kolejnych nieruchomości należących do spółki.

Józef Dębiński, syndyk masy upadłościowej Amber Gold powiadomił o wykonaniu pierwszych przelewów na rzecz ok. 20 osób poszkodowanych przez działalność spółki. 

- Uruchomiłem pierwsze wypłaty wierzytelności. Jest to kwota 4,4 mln zł

- powiedział Dębiński i zapowiedział, że kolejne przelewy, dla pozostałych wierzycieli "zostaną uruchomione po sprzedaniu wszystkich nieruchomości należących do spółki". Do sprzedania pozostała już tylko jedna nieruchomość - przy ul. Stągiewnej w Gdańsku. 

Jak czytamy na stronie prawdaoambergold.pl, "większość z wierzycieli spółki odzyska niewielką część utraconych pieniędzy". Syndyk odzyskał bowiem dotychczas ok. 66 mln złotych, a łączna wartość strat poszkodowanych w aferze Amber Gold wynosi ok. 850 mln zł. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: prawdaoambergold.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież Franciszek rozbawił wiernych! Powiedział, z kim mylą go dzieci

Papież Franciszek / By Jeffrey Bruno from New York City, United States - Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32427713

  

Papież Franciszek podzielił się dziś z wiernymi zabawną anegdotą. Jak stwierdził, dzieci często... boją się go, ponieważ biały strój kojarzy im się z lekarzem i bolesnymi zastrzykami. Ojciec Święty mówił o tym w kazaniu w czasie mszy w Domu świętej Marty w Watykanie.

Papież Franciszek powiedział, że dzieci czasem płaczą i krzyczą na jego widok, bo - jak wyjaśnił - białą sutanną przypomina im lekarza i kojarzy im się z zastrzykami.

W kazaniu Franciszek przywołał swe spotkania z dziećmi podczas audiencji generalnych i innych uroczystości, gdy rodzice proszą o błogosławieństwo dla nich.

"Niektóre dzieci krzyczą na mój widok, zaczynają płakać, bo widząc mnie ubranego na biało myślą, że jestem lekarzem albo pielęgniarzem, który zrobił im zastrzyk, i myślą: Następny, o nie"

- mówił Franciszek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl