Do poszkodowanych klientów Amber Gold trafiły pierwsze przelewy. Ile osób odzyska pieniądze?

/ fot. Tadeusz Swiechowicz/Gazeta Polska

  

Syndyk masy upadłościowej spółki Amber Gold poinformował, że do części poszkodowanych klientów firmy trafiły już pierwsze wypłaty wierzytelności. Większość z wierzycieli odzyska jednak tylko pewną niewielką część pieniędzy. Kolejne przelewy wysłane będą po sprzedaży kolejnych nieruchomości należących do spółki.

Józef Dębiński, syndyk masy upadłościowej Amber Gold powiadomił o wykonaniu pierwszych przelewów na rzecz ok. 20 osób poszkodowanych przez działalność spółki. 

- Uruchomiłem pierwsze wypłaty wierzytelności. Jest to kwota 4,4 mln zł

- powiedział Dębiński i zapowiedział, że kolejne przelewy, dla pozostałych wierzycieli "zostaną uruchomione po sprzedaniu wszystkich nieruchomości należących do spółki". Do sprzedania pozostała już tylko jedna nieruchomość - przy ul. Stągiewnej w Gdańsku. 

Jak czytamy na stronie prawdaoambergold.pl, "większość z wierzycieli spółki odzyska niewielką część utraconych pieniędzy". Syndyk odzyskał bowiem dotychczas ok. 66 mln złotych, a łączna wartość strat poszkodowanych w aferze Amber Gold wynosi ok. 850 mln zł. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: prawdaoambergold.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nitras użala się na niską wypłatę. Zapomniał, co radził Komorowski?

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

"Mój ulubiony dzień. Dzień wypłaty" – takim komentarzem poseł PO, Sławomir Nitras, opatrzył zdjęcie potwierdzenia przelewu na niecałe 2800 zł z Kancelarii Sejmu. Przypomnijmy, że w czerwcu politykowi opozycji totalnej obniżono uposażenie o 50 proc. za uporczywe przerywanie obrad Sejmu.

W czerwcu Prezydium Sejmu postanowiło obniżyć o połowę, na trzy miesiące, uposażenie poselskie Sławomirowi Nitrasowi z Platformy Obywatelskiej - temu samemu, który obecnie jest kandydatem na prezydenta Szczecina. Nitras "naruszył powagę Sejmu", 32 razy przerywając przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego.

Dziś Nitras opublikował potwierdzenie otrzymania przelewu uposażenia poselskiego, przy okazji użalając się na niską wypłatę:

Internauci szybko przypomnieli mu, co niegdyś radził były prezydent Bronisław Komorowski oraz jego żona, Anna:

Inni użytkownicy Twittera przypomnieli mu za to, za ile musi przeżyć większość Polaków:

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl