Około 1 tys. samochodów dla straży granicznej

/ strazgraniczna.pl

– W ramach program modernizacji służb mundurowych oraz w ramach innych środków zamierzamy zakupić ok. 1 tys. samochodów i innego sprzętu dla straży granicznej – zapowiedział wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński.

Wiceminister resortu spraw wewnętrznych i administracji uczestniczył w przekazaniu straży granicznej siedmiu nieoznakowanych volkswagenów caravelle. Pojazdy o wartości ok. 1,3 mln zł przekazano w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. Jak poinformowała w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Straży Granicznej ppor. Agnieszka Golias samochody mają być wykorzystywane do różnych zadań, m.in. przez grupy szybkiego reagowania.

MSWiA podało na Twitterze, że podczas uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński zapowiedział, że zarówno w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych jak i w ramach innych środków MSWiA zamierza zakupić jeszcze około 1 tys. samochodów i innego sprzętu potrzebnego do codziennej pracy straży granicznej.

Rzecznik SG ppor. Agnieszka Golias oceniła, że 1 tys. nowych pojazdów pozwoli na wymianę częściowo wysłużonych, starszych aut. Jak dodała obecnie flota straży granicznej liczy ok 2,8 tys. pojazdów.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Król wpadek” daje wskazówki, jak udzielać wywiadów. Petru naprawdę to powiedział... WIDEO

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Ryszard Petru, przez długi czas znany głównie z tego, że w publicznych wypowiedziach zaliczał spektakularne wpadki, tym razem udzielił wskazówek, jak udzielać wywiadów... I naprawdę powiedział, że... "unikanie wpadek jest łatwe"...

Do niedawna lider Nowoczesnej, a teraz poseł niezrzeszony z ambicjami na to, żeby po wyborach samorządowych założyć nową partię "socjalno-liberalną" uzewnętrznił się w wypowiedzi dla radia TOK FM. W wypowiedzi dał wskazówki, jak... udzielać wywiadów...

Na tym polega praca polityka, że są też wywiady, trzeba się skupić. Pamiętam kiedyś mój kolega z bankowości wystąpił przed kamerą i mówił: "ty to masz super, bo występujesz i masz luz". No i wyszedł spocony, bo to wymaga koncentracji i należy unikać wpadek, co jak wiadomo jest łatwe – stwierdził.

Zdumiewające wyznanie, jak na "króla wpadek" polskiej polityki... Zresztą – przypomnijcie sobie sami, jak bardzo przed kamerami kompromitował się Ryszard Petru:

CZYTAJ WIĘCEJ: To były dwa lata pełne żenujących wpadek. Podsumujmy kompromitacje Ryszarda Petru

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl