Intensywne prace nad rozwiązaniami dla niepełnosprawnych

/ twitter.com/Ministerstwo Rodziny

  

– Intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami dla osób niepełnosprawnych, ale to wymaga czasu i przygotowania – powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Krzysztof Michałkiewicz.

Opiekunowie osób niepełnosprawnych prosili o spotkanie z najważniejszymi osobami w kraju. Był u nich pan prezydent, pan premier, byłem ja z panią minister Rafalską. (...) Te osoby faktycznie się spotkały, wysłuchały problemów tych osób. Natomiast premier obiecał także konkretne rozwiązania – powiedział Michałkiewicz w rozmowie z TVP INFO.

Podkreślił, że przeprowadzenie zmian wymaga czasu, ponieważ "takich rozwiązań nie przygotowuje się z dnia na dzień".

Pracujemy intensywnie w naszym resorcie, przygotowujemy rozwiązania prawne, rozmawiamy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, bo to on wypłaca renty socjalne i to trzeba technicznie przygotować i przeprowadzić. Analizujemy różnego rodzaju świadczenia, które związane są z rehabilitacją dorosłych osób niepełnosprawnych. To trzeba wszystko policzyć. Rozwiązania muszą dotyczyć szerokiego grona osób z niepełnosprawnościami – tłumaczył.

Wiceminister rodziny przyznał, że ubolewa nad kontynuowaniem protestu przez osoby niepełnosprawne i ich rodziców, bo - jak mówi - "korytarz sejmowy nie jest dobrym miejscem dla tych osób".

Nie ukrywam, że jest to dla nas powód do zmartwienia. Nie chcemy, żeby osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie przebywali zbyt długo w takich warunkach. Patrzymy na to z niepokojem – podkreślił.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

"7x24" - audycja Polskiego Radia 24 i TV Republika. ZAPRASZAMY - niedziela, godz. 9.06

/ Polskie Radio 24

  

Emocji na pewno nie zabraknie, bo politycy spotykają się w studio, aby komentować najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. A w ostatnich dniach nie brakowało kontrowersyjnych zachowań, bulwersujących wypowiedzi, czy deklaracji wywołujących zaskoczenie. Wspólna audycja Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika startuje jak zawsze w niedzielny poranek, dokładnie o godzinie 9.06.

Gospodyni programu redaktor Katarzyna Gójska rozmawia z gośćmi o wydarzeniach w Polsce i na świecie. W studio pojawia się politycy reprezentujący PiS oraz opozycję.

Wiemy już kto pojawi weźmie udział w najbliższym programie "7x24", czyli w niedzielę 27 maja.

 

ZAPRASZAMY DO SŁUCHANIA NA ANTENIE POLSKIEGO RADIA 24 I OGLĄDANIA W TELEWIZJI REPUBLIKA - NIEDZIELA, 27 MAJA, GODZINA 9.06

A tak było w zeszłym tygodniu, gdy goście Katarzyny Gójskiej rozmawiali m.in. o zeznaniach byłego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka przed komisją śledczą ds. afery Amber Gold.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk w firmie, która miała zniszczyć krajowe przedsiębiorstwo. Ostre słowa w "7x24"

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl