Czechy pomogą imigrantom w krajach pochodzenia

/ Freedom House/domena publiczna

  

Czeski rząd zdecydował o przekazaniu prawie 2,5 mln euro w 2018 roku na humanitarny program pomocy medycznej Medevac dla krajów Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ukrainy. Ma to pomóc w rozwiązywaniu kryzysu migracyjnego bezpośrednio w krajach pochodzenia migrantów.

Leczenie jest bezpłatne i oferowane wyłącznie cywilom, których stan jest ciężki albo uniemożliwia "godne życie" – pisze agencja CTK i przypomina, że Medevac nie jest przeznaczony dla osób wymagających wieloletniego leczenia, ale dla tych, których stan może w wyraźny sposób poprawić jednokrotna pomoc medyczna.

W komunikacie MSW poinformowano, że pomoc zostanie skierowana m.in. do państw, które są źródłem migracji do Unii Europejskiej.

Zgodnie z decyzją gabinetu wśród priorytetów na rok bieżący jest dofinansowanie czterech konkretnych programów realizowanych w rejonach kryzysów. Ministerstwo spraw wewnętrznych przekaże m.in. po 200 tys. euro na pomoc zdrowotną w Libii i na zwiększenie dostępności do służby zdrowia w Nigrze. Podobne kwoty zostaną przekazane na wsparcie służby zdrowia na Ukrainie, a także na druk 3D materiałów medycznych w Iraku.

Dzięki programowi Medevac również w czeskich szpitalach leczą się osoby z regionów objętych konfliktami wojennymi.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Kiedy inauguracja kampanii wyborczej PiS?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W niedzielę spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu, a na początku września lider ugrupowania Jarosław Kaczyński zainauguruje kampanię wyborczą PiS - poinformował w mediach społecznościowych szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie premiera Morawieckiego, z którego wynika, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Z kolei druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

- Nawet w wakacje nie zwalniamy tempa. W niedzielę spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu a (z) początkiem września inauguracja kampanii PiS przez Jarosława Kaczyńskiego 

- poinformował na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba, który pokieruje sztabem wyborczym tego ugrupowania. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl