Koniec procesu Adamowicza w czerwcu?

/ youtube.com/Telewizja Republika

  

W procesie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, oskarżonego o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012, zeznawał dziś przed Sądem Rejonowym w Gdańsku kolejny świadek. Sąd zapowiedział, że w połowie czerwca proces może się zakończyć.

Sędzia Karolina Kozłowska powiedziała, że do przesłuchania zostało jeszcze sześciu świadków i nie jest wykluczone, że na następnej rozprawie, wyznaczonej na 13 czerwca, proces zostanie zakończony.

Przed sądem stanął dziś jako świadek inżynier budowlany Bogdan A., który kilka lat temu wydawał apartament małżeństwu Adamowiczów w części Gdańska Szafarnia.

- Miałem świadomość, że to mieszkanie ma jakiś związek z Pawłem Adamowiczem, choć go wtedy nie znałem. Byłem pracownikiem delegowanym z Warszawy. Procedura odbioru mieszkania miała charakter standardowy odbyła się na podstawie listy lokali przedstawionej mi przez biuro sprzedaży. Osobą odbierającą nie był prezydent Adamowicz. Na miejscu była jego żona. Przekazanie mieszkania trwało ok. 1,5 godziny, prawdopodobnie były jakieś uwagi odnośnie usterek. Nabywcy mieszkania w żaden sposób nie ponaglali nas w usuwaniu awarii - powiedział świadek.

Prezydenta Gdańska nie było na dzisiejszej rozprawie, reprezentował go adwokat.

Podczas rozpoczęcia procesu pod koniec września ub. roku Adamowicz przyznał, że nie podawał w oświadczeniach majątkowych wszystkich informacji o majątku.

W odczytanych przez prokuratora wyjaśnieniach złożonych podczas śledztwa, tłumaczył, że jego pomyłki w oświadczeniach majątkowych były skutkiem powielania błędów z poprzednich oświadczeń, a pierwsze z nich powstało w kwietniu 2010 r.

Z jego wyjaśnień wynika, że był w tym czasie zaangażowany w organizację kilku uroczystości pogrzebowych ofiar katastrofy smoleńskiej pochodzących z Gdańska, a jego żona będąc w zaawansowanej i zagrożonej ciąży trafiła do szpitala.

Adamowicz mówił też śledczym, że sprawami finansowymi zajmuje się żona.

Prezydent Gdańska tłumaczył w prokuraturze, że pomyłka miała charakter mechaniczny i nieświadomy, i była powielana automatycznie przy kolejnych oświadczeniach, a kiedy zdał sobie sprawę z błędu sam skorygował go w kolejnych oświadczeniach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiertelny wypadek w Poznaniu

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło rano na ul. Dąbrowskiego - drodze dojazdowej do centrum Poznania. W tej części miasta tworzą się korki.

- Około godz. 7 na ul. Dąbrowskiego zderzyły się dwa samochody - fiat seicento oraz kia picanto, a następnie wpadły w barierę. Oba auta jechały w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia jedna osoba zginęła 

- poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak dodał, ofiarą śmiertelną jest 80-letnia kobieta, która była kierowcą jednego z aut. Ranna została kobieta podróżująca drugim z samochodów. Została ona zabrana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl