Niemcy: kobieta szefową SPD

/ / RalfWieckhorst; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Andrea Nahles została w niedzielę wybrana na nową przewodniczącą Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) jako pierwsza kobieta w liczącej blisko 155 lat historii tego ugrupowania.

47-letnia Nahles, z wykształcenia germanistka, była wyraźną faworytką, ale uzyskała tylko dwie trzecie głosów na odbywającym się w Wiesbaden nadzwyczajnym zjeździe SPD. Jej kontrkandydatka, burmistrz Flensburga Simone Lange, pogratulowała zwyciężczyni i zadeklarowała współpracę z nią w planowanym odnowieniu partii.

Gdy w ubiegłorocznych wyborach do Bundestagu SPD odnotowała swój najgorszy powojenny wynik 20,5 proc. głosów, jej przewodniczący Martin Schulz zapowiedział rozwiązanie dotychczasowej rządowej "wielkiej koalicji" z chadeckim blokiem CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel. Ostatecznie jednak Schulz zrezygnował z kierowania partią, a w przeprowadzonym w lutym referendum członkowie SPD opowiedzieli się za wznowieniem "wielkiej koalicji".

Jako nowa szefowa socjaldemokratycznej frakcji w Bundestagu i osoba przewidziana na nową przewodniczącą partii Nahles zrezygnowała z pełnionej od 2013 roku funkcji ministra pracy i spraw socjalnych, którą przejął jej partyjny kolega Hubertus Heil.

Nowa przewodnicząca partii stoi przed trudnym zadaniem, gdyż jak zaznacza agencja dpa, SPD brak obecnie jasnych koncepcji własnej przyszłości i wiele wewnątrzpartyjnych sporów wciąż czeka na rozwiązanie. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powstrzymanie się od seksu rekomendowane jako sposób na upały

Santa Marta / Makalu

  

Ze śmiechem, ale i z niedowierzaniem przyjęto "dobrą radę" przedstawiciela władz kolumbijskiego miasta Santa Marta, Julio Salasa, który całkiem serio zarekomendował mieszkańcom powstrzymanie się od seksu jako sposób na radzenie sobie z falą upałów.

Unikanie seksu w upalne dni znalazło się na oficjalnej liście zalecanych zachowań, takich jak nawadnianie organizmu czy noszenie luźnych, przewiewnych ubrań.

Santa Marta nad Morzem Karaibskim jest najstarszym kolumbijskim miastem, przyciągającym rzesze turystów. Temperatura przekracza tam ostatnio w dzień 40 stopni Celsjusza. Salas, odpowiadający we władzach miejskich za służbę zdrowia, podkreślił, że do szpitali zgłasza się bardzo dużo ludzi z objawami udaru cieplnego.

Agencja Associated Press pisze w tym kontekście, powołując się na Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne, że seks jest uważany za umiarkowaną formę aktywności fizycznej, obciążającą serce tak, jak pokonanie dwóch pięter po schodach.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl