Padło parę mocnych słów pod adresem "Prezydenta Europy". Znany artysta mówi wprost, co myśli o Tusku

Donald Tusk / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

- W Smoleńsku mieliśmy do czynienia z zamachem, poprzednie rządy "były zdradzieckie", a Tusk "nie ma mentalności Polaka" - mówił na antenie programu "Skandaliści" Andrzej Rosiewicz. - Jestem propolski, kocham Polskę, Warszawę. I nagle od mojego premiera, Donalda Tuska, dowiaduję się, że polskość mu ciąży. A to znaczy, że ciąży mu Chopin, Mickiewicz, "Mazurek Dąbrowskiego". Polak by tak nie powiedział - dodał artysta.

Andrzej Rosiewicz, który wziął udział w polsatowskim programie "Skandaliści", niewątpliwie zaskoczył prowadzącą. Gdy ta wypytywała o politykę, artysta bez wahania wyraził swoje zdanie

Rosiewicz śmiało mówił o Antonim Macierewiczu, który, jak podkreślił, ma "piękną kartę przeszłości", a dziś "robi bardzo dobrą robotę" w podkomisji smoleńskiej. Mimo tego, "że opozycja go atakuje, bo mówi prawdę".

"Iluś ludzi nie kocha tej prawdy" albo jest "wrogo nastawionych" do faktów i dlatego "atakuje tego gościa". "Ja jestem jego zwolennikiem" - wyznaje.

Macierewicz (...) dochodzi do prawdy zamachu. (...) Dziwię się, że 40 procent moich rodaków twierdzi, że zamachu nie było (...) Mówienie o pancernej brzozie to gra w głupiego Jasia. Bo nawet głupi Jasio zrozumie, że samolot wojskowy (...) ścina pół hektaru lasu i nic się nie dzieje. A oni mówią, że uderzył w brzozę i wykonał śrubę. To jest pełna abstrakcja i cyrk.

Rosiewicz podniósł również fakt, że samolot - spadając z niskiej wysokości - nie ma prawa rozpaść się "na tysiące części", jednak w tym przypadku "ogon odpada w powietrzu, znajdują go wcześniej", a zwłoki "są tak zmasakrowane".

Jeżeli samolot spada z niskiej wysokości ileś osób przeżywa. Zmasakrowane zwłoki mogą być tylko przy wybuchu. A wybuch to zamach

- stwierdził. Jak dodał, "poprzednie rządy uważam za zdradzieckie".

Jestem propolski, kocham Polskę, Warszawę. I nagle od mojego premiera, Donalda Tuska, dowiaduję się, że polskość mu ciąży. A to znaczy, że ciąży mu Chopin, Mickiewicz, "Mazurek Dąbrowskiego". Polak by tak nie powiedział. Nie ma mentalności Polaka. I Polacy jeszcze na niego głosują.

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tajemnicza śmierć marynarza. Sanepid zlecił sekcję zwłok

/ Fotomag/Gazeta Polska

W szpitalu w Świnoujściu zmarł Filipińczyk, który przypłynął na statku z Liberii. Drugi członek załogi statku jest w szczecińskim szpitalu. Jak informuje rzeczniczka wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej Małgorzata Kapłan, Sanepid zlecił już sekcję zwłok mężczyzny, aby sprawdzić, czy przyczyną był wirus.

Wiadomo już, że zmarł obywatel Filipin przywieziony do świnoujskiego szpitala ze statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii.

Drugi z członków załogi jest w szczecińskim szpitalu.

O sprawie poinformował lokalny portal internetowy iswinoujscie.pl; według dziennikarzy, mężczyzna został przywieziony do szpitala „z dużym krwotokiem i zasłabnięciem” i zmarł mimo reanimacji.

Jak podano na portalu, rozpoczęto procedury sanitarno-epidemiologiczne, które objęły również załogę szpitala, a sprawą zajęła się prokuratura.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl