Spadające gwiazdy w kwietniu? Na niebie zaobserwujemy niezwykłe zjawisko

/ pixabay.com

  

W ten weekend, dzięki sprzyjającej pogodzie, na niebie możemy zaobserwować niezwykłe zjawisko. Lirydy to rój meteorytów, czyli tzw. spadających gwiazd.

Lirydy to rój meteorów związanych z kometą Thatchera. Ich aktywność wypada pomiędzy 16 a 25 kwietnia z maksimum występującym w okolicach 21-22 kwietnia.

O roju Lirydów wspominano już w starożytnych kronikach. 

W ten weekend na nocnym niebie można zaobserwować od 10 do 20 "spadających gwiazd" na godzinę.

Najwięcej lirydów spadło w 1803 i 1922 roku. Można było zobaczyć ich aż 1800.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pogoda.onet.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy inauguracja kampanii wyborczej PiS?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W niedzielę spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu, a na początku września lider ugrupowania Jarosław Kaczyński zainauguruje kampanię wyborczą PiS - poinformował w mediach społecznościowych szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie premiera Morawieckiego, z którego wynika, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Z kolei druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

- Nawet w wakacje nie zwalniamy tempa. W niedzielę spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu a (z) początkiem września inauguracja kampanii PiS przez Jarosława Kaczyńskiego 

- poinformował na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba, który pokieruje sztabem wyborczym tego ugrupowania. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl