Chciał dopiec PiS, dopiekli jemu. Petru bezlitośnie wyśmiany

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

"Spowalnia sie gospodarke a potem zdziewieni że na rozwiazywanie realnych problemów brakuje pieniędzy" - (pisownia oryginalna) napisał Ryszard Petru na Twitterze. Internauci zareagowali błyskawicznie. I nie mieli litości... "Żeby tak Rysiek bezczelnie Balcerowiczowi wyjechał?" - wyśmiewają.

Ryszard Petru znany z wybitnych zdolności językowych, kolejny raz naraził się na śmieszność. Na swoim Twitterze zamieścił błyskotliwy wpis wytykający rządowi brak pieniędzy "na razwiązywanie realnych problemów", co ma być skutkiem spowolnionej przez niedziele wolne od handlu gospodarki.

Internauci nie mieli dla niego litości.

Tymczasem, zdaniem ekspertów, Polska gospodarka od lat nie miała się aż tak dobrze. W trakcie debaty "Gazety Polskiej" pt. „100-lecie współpracy gospodarczej Polski i USA”, jaka odbyła się w czwartek, amerykańscy prelegenci chwalili nasz kraj, wykazując, że zajmuje coraz mocniejsze miejsce w Europie, stając się jej centrum.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nasz kraj staje się centrum Europy! Debata "Gazety Polskiej" o współpracy gospodarczej z USA

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miał dość mówienia o żołnierzach Armii Krajowej - więc zbezcześcił polską flagę

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/aganyga

  

35-letni obywatel Białorusi miał zerwać biało-czerwoną flagę powiewającą nad obeliskiem upamiętniającym poległych żołnierzy ze zgrupowania „Ruczaj” Armii Krajowej w Warszawie. Mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia przy ulicy Pięknej w Warszawie. Spacerująca tam kobieta zauważyła mężczyznę, który niszczy polską flagę umieszczoną na pomniku poległych żołnierzy ze zgrupowania "Ruczaj" AK. Kobieta powiadomiła policję.

Według relacji świadka, obywatel Białorusi wziął jedną z umieszczonych tam polskich flag i rzucił ją dwóm psom, z którymi wyszedł na spacer. Chwilę później sam zaczął ją deptać. Mężczyzna został zatrzymany.

- poinformował nadkom. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Śródmieście.

35-latek miał tłumaczyć policjantom, że zachował się w ten sposób, bo ma dość mówienia o żołnierzach Armii Krajowej.

Mężczyzna został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Tam został mu przedstawiony zarzut z artykułu 137 p. 1 kodeksu karnego, który stanowi, że "kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

Jak informuje policja 35-latek legitymował się Kartą Polaka, czyli "dokumentem potwierdzającym przynależność do Narodu Polskiego (...) może być ona przyznana osobie, która deklaruje przynależność do Narodu Polskiego (…) i wykaże swój związek z polskością". Z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców wynika, że taki dokument od 2014 roku otrzymało 6,5 tysiąca obywateli Białorusi.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl