Upadek Andrzeja K.

Zatrzymanie przez agentów CBA 82-letniego Andrzeja K., byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, wskazuje, jak wielka patologia od lat mogła funkcjonować w organach ścigania. W końcu stał on na czele polskich prokuratorów! Był też przez lata prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych. Autorytetem dla wielu młodych prawników. Teraz jego legenda upadła.

Gdy słuchałem zdobytych w ramach dziennikarskiego śledztwa nagrań z prowadzonych przez niego rozmów z jednym z klientów, byłem wstrząśnięty. Fragmenty ujawniłem wczoraj w Telewizji Republika. K. bardzo jednoznacznie sugerował, że ma szerokie wpływy i znajomości w Prokuraturze Krajowej. Wspominał o jednym z bardzo ważnych prokuratorów, który wiele mu zawdzięcza. Teraz ten wiekowy były już minister będzie się gęsto tłumaczył w prokuraturze, którą sam lata temu kierował.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Prezent dla starych esbeków

Zewsząd dobywa się rechot z wysokości salonów, że nic tak nie napędza „Klerowi” widzów jak jego krytyka. To, że Smarzowski sobie zarobi dodatkowe srebrniki, nie jest takim problemem jak to, że przekroczył kolejne granice przyzwoitości, przedstawiając duchowieństwo tak karykaturalnie, jak robili to z wrogami nazistowskimi i sowieckimi reżyserzy obu totalitarnych państw.

Ciekawe, że obraz Polski i Kościoła w „Klerze” łączy pedofilię z Solidarnością, a o funkcjonariuszach SB nie ma ani jednego złego słowa. Siedząc w warszawskim kinie, wśród dość podstarzałej widowni, trudno było oprzeć się wrażeniu, że na sali siedzą ludzie, którzy 30 lat temu marzyli o nakręceniu takiej propagandy, ale im władze nie pozwalały. „Kler” jest jak prezent dla starych esbeków, bo skoro odebrano im emerytury, to na pocieszenie mają propagandę lepszą niż za najlepszych lat PRL.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl