Suski punktuje totalną opozycję: Starają się szkodzić. Wychodzą z założenia - im gorzej tym lepiej

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski w rozmowie z Katarzyną Gójską celnie podsumował działania totalnej opozycji wymierzone przeciwko Polsce i zauważa, że w relacjach na linii Warszawa-Bruksela sytuacja w ostatnim czasie dość mocno się zmieniła, czego najwyraźniej politycy PO i Nowoczesnej jeszcze nie dostrzegli.

Pytany o to, na jakim etapie są obecnie negocjacje z Komisją Europejską? Marek Suski zwraca uwagę, że przedstawiciele totalnej opozycji zapewne nadal będą próbowali przekonywać, że sytuacja w tej kwestii jest dramatyczna.

 - Nasi opozycjoniści, czyli Platforma z Nowoczesną znowu będą mówić, że to jest armagedon, że tu nie ma demokracji. Być może to utrudni zamknięcie tego tematu – stwierdził Suski.

Po chwili dość celnie wypunktował działania Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

- Oni starają się szkodzić, wychodzą z założenia - im gorzej tym lepiej. Nie wiem co musiałoby teraz nastąpić, żeby komisja powiedziała, że tu nie ma praworządności – zwraca uwagę Marek Suski.

Jednocześnie Marek Suski opowiedział o kulisach wizyty Fransa Timmermansa w Polsce.

- Nie było konkretów. Było nawet takie - może nie entuzjastyczne - ale zauważenie, że Polska czyni starania, robi pewne gesty dokonując pewne zmiany. A zarazem tłumacząc na czym polega pewne niezrozumienie w pewnych kwestiach. Na przykład oni postrzegają przejście kobiet w wieku 60 lat na emeryturę, jako dyskryminację. A my im tłumaczyliśmy, że to przecież przywilej.

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Adamowicz o ściekach: to nie katastrofa

/ PP Group in the CoR; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

- Awaria przepompowni ścieków w Gdańsku to nie jest katastrofa ekologiczna. To są ścieki komunalne, nie przemysłowe - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Polityk nie ma sobie nic do zarzucenia także w kwestiach swych niejasnych finansów, czyli 36 kont. Bo - jak twierdzi - to rachunki, a nie konta.

Adamowicz, który był wieczorem gościem TVN 24, został zapytany m.in. o awarię przepompowni ścieków Ołowianka w Gdańsku. Na skutek awarii do piątku trwał awaryjny zrzut ścieków do Motławy i Zatoki Gdańskiej.

"Tylko przez dwie i pół doby dokonaliśmy z konieczności, z przymusu, zrzutu do rzeki Motławy. Jedynie 5 proc. objętości tej rzeki było zajęte przez ścieki. To była jedyna możliwość techniczna, aby nie doprowadzić do lokalnych podtopień ściekami mieszkańców Gdańska"

- powiedział Adamowicz. "Dwie i pół doby to nie jest katastrofa ekologiczna. (...) to są ścieki komunalne, nie przemysłowe" - podkreślał prezydent Gdańska.

Zaznaczył, że według komunikatu wojewódzkiej stacji sanepidu, sytuacja na plażach jest dobra. "Sądzę, że jeszcze kilka dni i ta sytuacja powróci do tej sytuacji przed awarią" - dodał.

"Co do przyczyn - prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające. Również jest powołana przez prezydenta Gdańska komisja, ale również i wewnątrz Saur Neptun Gdańsk, czyli firmy, która jest operatorem całego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego na terenie miasta Gdańska, Sopotu oraz okolicznych gmin, również oni badają te przyczyny"

- zapewniał. Zaznaczył także, że obecnie trudno jest powiedzieć "czy człowiek zawinił, czy system".

Adamowicz podkreślił, że dopóki niezależni eksperci nie wyjaśnią przyczyn awarii nie można mówić o nakładaniu kar, choć kontrakt między miastem Gdańsk a firmą Saur Neptun Gdańsk, operatorem sieci, przewiduje taką możliwość.

Podczas wywiadu w TVN24 prezydenta Gdańska zapytano też o sprawę jego oświadczeń majątkowych, m.in. o to po co mu 36 kont bankowych. Tutaj tłumaczenia były równie przekonujące. "To nie są konta, tylko rachunki (...) To są rachunki techniczne, a nie konta" - wyjaśnił Adamowicz. "Jeżeli mam kilka kredytów we frankach, należę do jednego z miliona Polaków, którzy wzięli kredyt we frankach, to automatycznie bank oczekuje ode mnie iluś tam rachunków (...). Robię to, co banki oczekują ode mnie jako klienta" - dodał.

Zapewnił, że jest "w pełni przezroczysty". "Jestem niewinny i tę niewinność udowodniam i udowodnię przed sądem" - podkreślił.

Adamowicz jest oskarżony o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.

Źródło: TVN24, niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl