Suski punktuje totalną opozycję: Starają się szkodzić. Wychodzą z założenia - im gorzej tym lepiej

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski w rozmowie z Katarzyną Gójską celnie podsumował działania totalnej opozycji wymierzone przeciwko Polsce i zauważa, że w relacjach na linii Warszawa-Bruksela sytuacja w ostatnim czasie dość mocno się zmieniła, czego najwyraźniej politycy PO i Nowoczesnej jeszcze nie dostrzegli.

Pytany o to, na jakim etapie są obecnie negocjacje z Komisją Europejską? Marek Suski zwraca uwagę, że przedstawiciele totalnej opozycji zapewne nadal będą próbowali przekonywać, że sytuacja w tej kwestii jest dramatyczna.

 - Nasi opozycjoniści, czyli Platforma z Nowoczesną znowu będą mówić, że to jest armagedon, że tu nie ma demokracji. Być może to utrudni zamknięcie tego tematu – stwierdził Suski.

Po chwili dość celnie wypunktował działania Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

- Oni starają się szkodzić, wychodzą z założenia - im gorzej tym lepiej. Nie wiem co musiałoby teraz nastąpić, żeby komisja powiedziała, że tu nie ma praworządności – zwraca uwagę Marek Suski.

Jednocześnie Marek Suski opowiedział o kulisach wizyty Fransa Timmermansa w Polsce.

- Nie było konkretów. Było nawet takie - może nie entuzjastyczne - ale zauważenie, że Polska czyni starania, robi pewne gesty dokonując pewne zmiany. A zarazem tłumacząc na czym polega pewne niezrozumienie w pewnych kwestiach. Na przykład oni postrzegają przejście kobiet w wieku 60 lat na emeryturę, jako dyskryminację. A my im tłumaczyliśmy, że to przecież przywilej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Europerspektywa nie uspokoiła Bałkanów. Decyzje władz w Prisztinie zaogniają sytuację w regionie

/ Besnik1 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

  

ONZ i UE naciskają na Kosowo, by wycofało się z prowadzenia wojny handlowej z Serbią i nie tworzyło regularnej armii. Zachód wciąż nie ma pomysłu na stałe rozwiązanie tego konfliktu. Perspektywa unijna okazuje się za mało atrakcyjna.

W Brukseli odbyło się wczoraj posiedzenie Rady Stabilizacji i Stowarzyszenia UE–Serbia, na którym oceniano stan dwustronnych stosunków. Na podstawie sprawozdania Komisji Europejskiej z 2018 r. Rada przyjrzała się postępom Serbii w przygotowaniach do członkostwa, a także omówiła ostatnie wydarzenia na Bałkanach Zachodnich. Spotkanie zorganizowano w momencie, gdy na linii Belgrad–Prisztina dochodzi do nieustannych sporów, które w ostatnim czasie przybrały wyjątkowo groźną formę.

Jak pisała „Gazeta Polska Codziennie”, główną przyczyną eskalacji napięcia stały się decyzje Kosowa o utworzeniu regularnej armii, a także o wydaniu wojny handlowej Serbii poprzez nałożenie na jej produkty o 100 proc. wyższych ceł, po tym jak Prisztina zrzuciła na Belgrad odpowiedzialność za odrzucenie jego członkostwa w Interpolu.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl