Spoiwo

Gdyby u nas prezydent zjawił się na posiedzeniu episkopatu i wezwał katolików do odgrywania zdecydowanej roli w życiu politycznym kraju i Europy, krytyce ze strony niechętnych Kościołowi środowisk nie byłoby końca.

Tymczasem do takiego zdarzenia doszło w laickiej Francji, a wizytę biskupom złożył liberalny prezydent Emmanuel Macron i oświadczył, że Republika liczy na to, iż katolicy obdarują ją trzema darami: mądrości, zaangażowania i wolności. To kolejny sygnał, że establishment państwa francuskiego coraz przychylniej patrzy na Kościół. Dlaczego tak jest? Ludowa mądrość mówi, że jak trwoga, to do Boga. Prezydent złożył hołd policjantowi, który motywowany wiarą podczas niedawnego ataku islamisty na centrum handlowe oddał życie za zakładniczkę. W 2016 r. dwaj islamiści podczas mszy św. zabili księdza, i wtedy ówczesny prezydent Hollande również nie szczędził dobrych słów Kościołowi. Widać wyraźnie, że pod wpływem wydarzeń i kryzysu społeczeństwa francuskie elity zdają się rozważać rewizję swojego stosunku do Kościoła. Bo prawda jest taka, że chrześcijaństwo to najlepsze spoiwo społeczeństwa i państwa. Im wcześniej Zachód to zrozumie, tym lepiej.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Każdy sądzi według siebie

Poseł Andrzej Halicki (PO) dyskusję w radiowej Trójce spuentował mniej więcej tak: „PiS potrzebuje zależnych od siebie sądów, by móc bezkarnie kraść...”. Przyznać muszę, że wierzę w szczerość tego przekonania!

Ostatecznie na temat sądowej kryszy nad złodziejstwem posłowie Platformy Obywatelskiej zgromadzili ogromną wiedzę. Czy byłaby możliwa pacyfikacja firmy Optimus Romana Kluski, uniewinnienie posłanki Beaty Sawickiej, afera Amber Gold, karuzela VAT i setki innych przykładów „kręcenia lodów” za rządów poprzedniej ekipy bez niepisanego układu z wymiarem sprawiedliwości? I czy określenie „sprawiedliwość” w stosunku do wyroku sądu skazującego Mariusza Kamińskiego (CBA) za ściganie korupcji w sferach rządowych na trzy lata bezwzględnego więzienia nie powinno być poprzedzone np. słowami „platformerska” czy „Kalego”?

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl