Czy leci z nami pilot? Lewacki pisarz dopatruje się w aferze z Rafalalą... prowokacji służb!

  

Jacek Dehnel, lewicowy pisarz, odniósł się dziś do głośnej już afery z udziałem transseksualisty "Rafalali", który brutalnie zaatakował na ulicy dziecko. Dehnel zarzuca środowiskom LGBT milczenie w tej sprawie, a w całym skandalu bierze pod uwagę możliwość "prowokacji służb". - Jarosław już tą kartą zagrywa, opowiadając kłamstwa - napisał na Facebooku Dehnel.

Przypomnijmy: kilka dni temu Rafalala - znany lewacki transseksualista - zaatakował w centrum Warszawy kilkunastoletnią dziewczynkę, która miała rzekomo się z niego śmiać. Wstrząsające nagranie napaści znalazło się w sieci. Widać na nim, że transseksualista idzie za przestraszoną dziewczynką, wyzywając ją i przeklinając.

Wczoraj policja poinformowała o podjęciu działań w tej sprawie. 

Policjanci dokonają oceny prawno-karnej tego zdarzenia, a zebrane materiały przekażą do prokuratury celem dalszych czynności

– zapowiedział rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, mł. insp. Mariusz Ciarka, odnosząc się do filmiku z udziałem transwestyty "Rafalali".

Dziś do sprawy odniósł się sympatyzujący z lewicą i ruchem LGBT pisarz Jacek Dehnel, który skrytykował swoje środowisko za milczenie w tej sprawie. Nie tylko dlatego, że osobiście "potępia" takie zachowanie, ale również z troski o ... wizerunek mniejszości seksualnych w Polsce:

Na dwa dni wszyscy nabrali wody w usta, zostawiając pola PiSowi. Tymczasem regułą – nie tylko regułą zwykłej ludzkiej przyzwoitości, ale również pragmatyczną regułą każdej mniejszości w opresji – jest wyrażenie stanowczego potępienia, kiedy ktoś z członków mniejszości popełnia czyn nieusprawiedliwiony, który łatwo wykorzystać w budowie propagandowego frontu przeciwko tej mniejszości. 

- napisał Dehnel.

Pisarz w skandalu z Rafalalą doszukał się również... celowego działania służb. Jego zdaniem afera to tzw. "temat zastępczy" sprzyjający partii rządzącej.

Nie jest również istotne, czy PiSowi tak się akurat przypadkowo udało, że w czasie afery z nagrodami i spadku poparcia o 12% dogodnie pojawia się w grze karta homofobiczna, czy mamy do czynienia z prowokacją służb i agentką-śpioszką

- sugeruje pisarz.

Jarosław już tą kartą zagrywa, opowiadając kłamstwa, że w Unii idzie się do więzienia za stwierdzenie, że pary jednopłciowe nie płodzą dzieci. I to będzie eskalowało, włączają się kolejni gracze: Brudziński, Pawłowicz, itd. 

Cały wpis można przeczytać tutaj:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, www.facebook.com/jacek.dehnel

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oszuści podatkowi staną przed sądem

/ kalhh

  

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód aktem oskarżenia wobec sześciu osób zakończyła śledztwo dotyczące ich udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. dokonywaniem oszustw podatkowych. Grupa prowadziła fikcyjny obrót drogimi, używanymi samochodami.

Akt oskarżenia w tej sprawie został przesłany do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, grupa zajmowała dokonywaniem oszustw podatkowych i popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu. Sześciu osobom zarzucono popełnienie kilkudziesięciu przestępstw.

"W toku śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy liczący ponad sześćdziesiąt tomów, na który składają się przede wszystkim: dokumentacja finansowo-księgowa, akty notarialne, zeznania kilkudziesięciu świadków, opinie biegłych z zakresu techniki samochodowej, informatyki oraz broni i amunicji"

– opisywał Prokopowicz.

W postępowaniu przygotowawczym oprócz odzyskanego mienia o wartości ponad miliona zł, pochodzącego z przestępstw dokonywanych przez grupę, zapobieżono również wyłudzeniu zwrotu podatku VAT – na kwotę pół miliona zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości ponad miliona złotych.

Zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w marcu i w lipcu. Grupa działała w województwie świętokrzyskim od 2016 r. Zajmowała się fikcyjnym obrotem drogimi, używanymi samochodami – dostawczymi i sportowymi – w celu wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT.

"W związku z tym fikcyjnym obrotem członkowie grupy wystawiali faktury VAT, nieodzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Podejmowali oni także czynności związane z legalizacją pojazdów pochodzących z przestępstwa przywłaszczenia aut legalnie leasingowych. Z przestępczego procederu podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodu. Mogli oni wyłudzić w ten sposób łącznie nawet milion złotych podatku VAT"

– informowała wcześniej Prokuratura Krajowa.

W marcu prokuratorskie zarzuty – udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz podrabiania faktur VAT – usłyszało pięcioro podejrzanych. W lipcu zatrzymano szóstego mężczyznę – ma on podwójne, polskie i bułgarskie obywatelstwo. Usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posłużenia się kilkukrotnie podrobionym dokumentem – dowodem tożsamości. Podejrzany jest on także o 11 przestępstw przywłaszczenia samochodów, motocykla i naczepy.

Pięciu oskarżonych pozostaje w areszcie. Część z zarzucanych oskarżonym w sprawie czynów to zbrodnie zagrożone karami pozbawienia wolności na co najmniej 3 lata. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl