Obniżenie stawki CIT - zdecydowanie pozytywne rozwiązanie

/ pixabay.com

  

Zarząd Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa ocenia zapowiedź obniżenia stawki CIT dla przedsiębiorstw sektora MŚP "zdecydowanie pozytywnie". - 9 – procentowa stawka podatku od osób prawnych to rekord w skali Unii Europejskiej. Zmniejszenie klina podatkowego w tak istotnej skali, to kolejny ruch w dobrym kierunku - komentuje dla portalu niezalezna.pl zarząd RG SWS.

- Po Konstytucji Biznesu, która ma ustanowić nowy paradygmat w relacji przedsiębiorca – urząd oraz uprościć prowadzenie działalności gospodarczej, szczególnie w krytycznej początkowej fazie, mamy kolejne rozwiązania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom biznesu w Polsce. Chodzi o zapowiedź obniżenia stawki CIT dla przedsiębiorstw sektora MŚP - czytamy w przesłanym do nas komentarzu.

Jak zaznaczył zarząd, "rozwiązanie to należy ocenić zdecydowanie pozytywnie".

- 9 – procentowa stawka podatku od osób prawnych to rekord w skali Unii Europejskiej. Zmniejszenie klina podatkowego w tak istotnej skali, to kolejny ruch w dobrym kierunku. Jak pokazuje praktyka doświadczeń innych państw, niskie podatki stanowią dodatkowy bodziec dla rozwoju przedsiębiorczości, pozwalają bowiem firmom na zachowanie większej części wypracowanego zysku, która może być przecież przeznaczona nie tylko na konsumpcję ale również na inwestycje w prowadzony biznes - zaznaczono.

Rada liczy na to, że rząd nie zapomni o działalności w skali mikro.

- Jako Rada oczekujemy, że rząd będzie pamiętał także o działalności gospodarczej w skali mikro, prowadzonej przeważnie w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Równocześnie ze zmniejszaniem ciężarów podatkowych dla małych i średnich firm powinny następować podobne ruchy dla mikrobiznesu. Liczymy także, że dzięki kierunkowi wyznaczonemu przez Konstytucję Biznesu uproszczeniu podlegać będą przepisy podatkowe tak aby rozliczenia z fiskusem zajmowały przedsiębiorcom jak najmniej czasu - dodaje zarząd Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowoczesny sprzęt trafia do wojska

/ twitter.com/MON_GOV_PL

  

- Jelcz zdaje egzamin w Wojsku Polskim - mówił w Kazuniu Nowym (woj. mazowieckie) minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas prezentacji nowych wozów dostarczonych do jednostki saperów. - To produkt, który zdaje egzamin, jest nowoczesny. To produkt polski potrzebny Wojsku Polskiemu - podkreślił szef MON.

Szef MON w Kazuniu Błaszczak poinformował, że do wojska trafią 473 pojazdy, która to liczba może zostać powiększona o kolejne 415 sztuk - w sumie do 888 pojazdów. Za łączną liczbę pojazdów Jelcz otrzymać ma ponad 780 mln zł.

To sprawdzone pojazdy

- ocenił.

Minister zaznaczył, że dziennie w całej Polsce saperzy wyjeżdżają kilkanaście razy do rozminowywania i unieszkodliwiania niewybuchów - głównie z okresu II wojny światowej. Wskazał, że te patrole saperskie są szczególnie zaangażowane w wykonywanie swoich obowiązków w sezonie budowlanym.

Jest taka potrzeba, a więc nowoczesny sprzęt trafia do jednostek Wojska Polskiego. Tym większa satysfakcja, że jest to sprzęt wyprodukowany w Polsce, przez zakłady Jelcza. Gratuluję polskim konstruktorom, polskim inżynierom. Dla mnie jest to o tyle istotne, że modernizując Wojsko Polskie, wyposażając Wojsko Polskie w nowoczesny sprzęt, przyczyniamy się także do tego, żeby nadać polskiej gospodarce, przemysłowi ogromny nowy impuls - impuls rozwoju gospodarczego. Ważne, żeby pieniądze, które są wydawane na modernizację, trafiały do polskiego przemysłu zbrojeniowego

- mówił szef MON.

Minister zauważył, że "ten pojazd (...) sprawdza się, ten pojazd jest wykorzystywany przez saperów, ale także przez inne jednostki Wojska Polskiego".

Ten pojazd jest wykorzystywany na misjach. Uzyskuje jak najlepsze oceny ze strony użytkowników - a więc żołnierzy Wojska Polskiego. Jest produkowany w kilku wersjach

- dodał.

Zdaniem ministra to produkt, który zdaje egzamin, nowoczesny, polski i potrzebny Wojsku Polskiemu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl