Choć kibice nie wyobrażali sobie siatkarskiej ekstraklasy bez AZS Częstochowa, taka sytuacja nastąpiła w sezonie 2017/18. Po spadku z Plus Ligi, nastąpiło przetasowanie we władzach klubu i w kadrze drużyny. Dało to pożądany efekt - wczoraj AZS odebrał złote medale za wygraną w I lidze i jest na najlepszej drodze, by wrócić do elity.

"/>

AZS Częstochowa mistrzem I ligi siatkarzy

AZS Częstochowa został mistrzem I ligi siatkarzy / screen z Youtube, autor: Polska Siatkówka, https://www.youtube.com/watch?v=itLqIMPpoiE

  

Choć kibice nie wyobrażali sobie siatkarskiej ekstraklasy bez AZS Częstochowa, taka sytuacja nastąpiła w sezonie 2017/18. Po spadku z Plus Ligi, nastąpiło przetasowanie we władzach klubu i w kadrze drużyny. Dało to pożądany efekt - wczoraj AZS odebrał złote medale za wygraną w I lidze i jest na najlepszej drodze, by wrócić do elity.

Do finału rozgrywek I ligi siatkarzy awansowały ekipy AZS Częstochowa i Lechii Tomaszów Mazowiecki. W tym pierwszym przypadku niespodzianki nie było, bowiem AZS prowadzony przez trenera Krzysztofa Stelmacha miał silną i wyrównaną kadrę. Ich rywal był jednak zaskoczeniem, bo Lechia to beniaminek tego poziomu rozgrywek, w poprzednim sezonie grała jeszcze na półprofesjonalnych parkietach II ligi.

Rywalizacja finałowa w I lidze toczyła się do trzech zwycięstw i zaczęła się sensacyjnie. W pierwszy weekend gry drużyna Lechii wywiozła dwa zwycięstwa z Częstochowy, stawiając się w doskonałym polu przed meczami w Tomaszowie Mazowieckim. Lechia wygrała 3:2 i 3:1, a to oznaczało, że drużynie z Tomaszowa brakowało tylko jednego zwycięstwa do mistrzostwa ligi.

W meczu numer trzy role się odwróciły. To AZS Częstochowa przejął inicjatywę, a wygrana 3:0 dodała tej drużynie wiary w swoje możliwości. W czwartym meczu częstochowianie wygrali 3:1 i rywalizacja ze stanem remisowym wróciła do Częstochowy. Tam czekał już decydujący piąty mecz.

Choć po dwóch setach mieliśmy wynik 1:1, to kolejne partie należały do gospodarzy. W trzecim secie AZS przełamał Lechię, wygrywając 26:24, a w czwartej partii postawił kropkę nad 'i' wynikiem 25:22. W całym meczu podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali 3:1 i zwyciężyli I ligę, wracając z dalekiej podróży po pierwszych przegranych w finale.

Ten sukces to ogromna praca sztabu szkoleniowego, zawodników. To pot, godziny ciężkich treningów i ogromnej determinacji. To im należy się szacunek, to ich święto. Ogromne słowa wdzięczności za tę pracę, to niesamowite uczucie i niesamowite emocje towarzyszyły nam na meczu. Pomysł "co dalej" jest już od dłuższego czasu w naszych głowach.

- mówił Karol Filipski, prezes AZS Częstochowa.

AZS Częstochowa, jako mistrz I ligi, powinien mieć prawo gry w barażu o awans do Plus Ligi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oszuści podatkowi staną przed sądem

/ kalhh

  

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód aktem oskarżenia wobec sześciu osób zakończyła śledztwo dotyczące ich udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. dokonywaniem oszustw podatkowych. Grupa prowadziła fikcyjny obrót drogimi, używanymi samochodami.

Akt oskarżenia w tej sprawie został przesłany do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, grupa zajmowała dokonywaniem oszustw podatkowych i popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu. Sześciu osobom zarzucono popełnienie kilkudziesięciu przestępstw.

"W toku śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy liczący ponad sześćdziesiąt tomów, na który składają się przede wszystkim: dokumentacja finansowo-księgowa, akty notarialne, zeznania kilkudziesięciu świadków, opinie biegłych z zakresu techniki samochodowej, informatyki oraz broni i amunicji"

– opisywał Prokopowicz.

W postępowaniu przygotowawczym oprócz odzyskanego mienia o wartości ponad miliona zł, pochodzącego z przestępstw dokonywanych przez grupę, zapobieżono również wyłudzeniu zwrotu podatku VAT – na kwotę pół miliona zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości ponad miliona złotych.

Zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w marcu i w lipcu. Grupa działała w województwie świętokrzyskim od 2016 r. Zajmowała się fikcyjnym obrotem drogimi, używanymi samochodami – dostawczymi i sportowymi – w celu wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT.

"W związku z tym fikcyjnym obrotem członkowie grupy wystawiali faktury VAT, nieodzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Podejmowali oni także czynności związane z legalizacją pojazdów pochodzących z przestępstwa przywłaszczenia aut legalnie leasingowych. Z przestępczego procederu podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodu. Mogli oni wyłudzić w ten sposób łącznie nawet milion złotych podatku VAT"

– informowała wcześniej Prokuratura Krajowa.

W marcu prokuratorskie zarzuty – udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz podrabiania faktur VAT – usłyszało pięcioro podejrzanych. W lipcu zatrzymano szóstego mężczyznę – ma on podwójne, polskie i bułgarskie obywatelstwo. Usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posłużenia się kilkukrotnie podrobionym dokumentem – dowodem tożsamości. Podejrzany jest on także o 11 przestępstw przywłaszczenia samochodów, motocykla i naczepy.

Pięciu oskarżonych pozostaje w areszcie. Część z zarzucanych oskarżonym w sprawie czynów to zbrodnie zagrożone karami pozbawienia wolności na co najmniej 3 lata. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl