niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Będzie ekspertyza filmu ze Smoleńska?

Dodano: 23.01.2012 [18:41]
Mec. Rafał Rogalski, pełnomocnik rodzin ofiar smoleńskiej katastrofy nie wyklucza skierowania wniosku do prokuratury o przeprowadzenie ekspertyzy fonoskopijnej z filmu zwanym filmem Koli” bądź „1'24”.

dzięki gen. Woźniakowi podjęto badanie jednego z kluczowych dowodów, filmu „1’24” Nagrany telefonem komórkowym w pierwszych minutach po katastrofie film „1’24”  jest jednym z kluczowych dowodów śledztwie. Wykonana przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego  ekspertyza  już 14 kwietnia wykazała, że film ten jest autentyczny i nie był montowany. Specjaliści z ABW stwierdzili również, że słychać na nim głosy w języku rosyjskim oraz dźwięki brzmiące jak strzały, których pochodzenie wyjaśnić trudno. Stwierdzono też spore szumy wynikłe z podmuchów wiatru i na tym badanie zakończono.

- Zdaję sobie sprawę, że zarówno to, co na tym filmie widzimy, jak i słyszymy, może być mocno kontrowersyjne. Ale nie szukając zbyt daleko idącej sensacji, będę bardzo poważnie rozważał złożenie wniosku o zlecenie takiej ekspertyzy - mówi portalowi w polityce.pl  mec. Rogalski .

Ekspertyzę w ABW wykonano dzięki gen. Zbigniewowi Woźniakowi, który wówczas nadzorował śledztwo smoleńskie. Teraz to postępowanie nadzoruje płk Zenon Serdyński który jako prokurator wojskowy - jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie” oskarżał w trybie uproszczonym w stanie wojennym.

Autor: 
dk
Źródło: 
wpolityce.pl
Gazeta Polska Codziennie
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl