"Fakty" TVN zapytały o prawdę. Antoni Macierewicz celnie im odpowiedział!

/ niezalezna.pl

Po prezentacji filmu Antoni Macierewicz podał, że dziś raport techniczny został wysłany do prokuratury, a dwa dni temu raport został przekazany rodzinom smoleńskim. Pytania zadawali dziennikarze. Pierwsze z nich padło z redakcji „Faktów” TVN. Odpowiedź Antoniego Macierewicza zapamiętają na długo.

Jakub Sobieniowski z Faktów TVN stwierdził, że dokładnie "to samo Antoni Macierewicz mówił w 2012, 2014 roku". Zapytał, czy informowano o tym prokuraturę, oraz dlaczego wówczas prokuratura nie reagowała.

Proszę nie wprowadzać w błąd opinii publicznej, że dokładnie to samo relacjonowaliśmy w roku 2012. Prawdą jest co innego. Prawdą jest, że stacja TVN systematycznie wprowadza w błąd opinię publiczną twierdząc, że my ciągle zmieniamy hipotezy i formułujemy różnorodne. Nie, rzeczywiście to, że esplozja zniszczyła samolot, była pierwotną hipotezą jaką braliśmy pod uwagę wśród wielu innych – np. hipotezę TVN-u, Anodiny i Millera też weryfikowaliśmy. Ale to co pokazujemy dziś, to jest materiał, który udowadnia przebieg wydarzeń, a nie stawia hipotezy, nie jest tym samym, jest czymś zupełnie innym

– mówił Antoni Macierewicz.

 

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto zyska na ustawie 447, a kto straci? Senator Mróz o niebezpiecznej formie nacisków

/ whoismargot

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła dziś ustawę o sprawiedliwości dla ofiar Holokaustu, którzy nie otrzymali zadośćuczynienia. Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie. 

Z punktu formalno-prawnego ustawa S. 447 przyjęta przez Kongres nie wywołuje dla Polski bezpośrednio żadnych konsekwencji prawnych. Mówi jedynie o monitorowaniu restytucji mienia żydowskiego w krajach Europy środkowo-wschodniej. 

Jednak, zdaniem senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Mroza, jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma "wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie przy wykorzystaniu naszego największego sojusznika i supermocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone”. 

Dlatego też, jak podkreśla senator, z tego punktu widzenia jest to ustawa dla nas mocno niekorzystna. 

Na pewno nie uciekniemy od jakiejś formy reprywatyzacji, ale reprywatyzacja musi dotyczyć wszystkich, którym zabrano mienie, a nie tylko tych, którzy są pochodzenia żydowskiego

- mówi i zaznacza, że musi być oparta na tych samych zasadach dla każdego, biorąc również pod uwagę "pewne możliwości finansowe państwa". 

Zdaniem Mroza nie może być żadnego ustępstwa w jednej sprawie: w kwestii tego, czego domagają się środowiska żydowskie, czyli zwrotu mienia żydowskich organizacji międzynarodowych.

To jest sprzeczne z zasadami prawa, zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Polskie prawo jasno definiuje, kto jest uprawniony do dziedziczenia 

- zaznacza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Amerykańska ustawa S.447 przyjęta, ale czy to koniec? Uwaga! Jeszcze nie wszystko jest stracone

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl