"Fakty" TVN zapytały o prawdę. Antoni Macierewicz celnie im odpowiedział!

/ niezalezna.pl

Po prezentacji filmu Antoni Macierewicz podał, że dziś raport techniczny został wysłany do prokuratury, a dwa dni temu raport został przekazany rodzinom smoleńskim. Pytania zadawali dziennikarze. Pierwsze z nich padło z redakcji „Faktów” TVN. Odpowiedź Antoniego Macierewicza zapamiętają na długo.

Jakub Sobieniowski z Faktów TVN stwierdził, że dokładnie "to samo Antoni Macierewicz mówił w 2012, 2014 roku". Zapytał, czy informowano o tym prokuraturę, oraz dlaczego wówczas prokuratura nie reagowała.

Proszę nie wprowadzać w błąd opinii publicznej, że dokładnie to samo relacjonowaliśmy w roku 2012. Prawdą jest co innego. Prawdą jest, że stacja TVN systematycznie wprowadza w błąd opinię publiczną twierdząc, że my ciągle zmieniamy hipotezy i formułujemy różnorodne. Nie, rzeczywiście to, że esplozja zniszczyła samolot, była pierwotną hipotezą jaką braliśmy pod uwagę wśród wielu innych – np. hipotezę TVN-u, Anodiny i Millera też weryfikowaliśmy. Ale to co pokazujemy dziś, to jest materiał, który udowadnia przebieg wydarzeń, a nie stawia hipotezy, nie jest tym samym, jest czymś zupełnie innym

– mówił Antoni Macierewicz.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten fragment zeznań Rostowskiego umknął obserwatorom. Zdumiewające, gdzie rozmawiał o Amber Gold!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jan Vincent Rostowski podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold wykazywał się wyjątkową arogancją. Może właśnie przez tak bezczelne zachowanie byłego szefa Ministerstwa Finansów, w czasach rządów PO-PSL, obserwatorom umknął bardzo istotny wątek jego zeznań.

Jan Vincent Rostowski zeznał przed komisją, że... o problemach z Amber Gold, członkowie jego resortu debatowali w... luksusowych hotelach!

Zdaniem byłego szefa MF to jego zastępca – Andrzej Parafianowicz – miał zajmować się aferą Amber Gold. Rostowski dodał, że na ten temat rozmawiano w... hotelach. 

Dlaczego dwóch ministrów oficjalnie tylko wymieniało pisma, a rozmowy odbywali w hotelach? – pytali przewodnicząca komisji śledczej, Małgorzata Wassermann oraz poseł Bartosz Kownacki (oboje z PiS).

To było podczas śniadania w hotelu – odpowiedział świadek.

Dodał, że „każdy podczas śniadania” może rozmawiać o sprawach służbowych podczas służbowego wyjazdu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Przyszłam do polityki, żebyście z niej odeszli". Rostowski usłyszał od Wassermann słowa prawdy

Źródło: fakt.pl, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl