Solidarni w rocznicę katastrofy. Klub „GP” i konsul RP w Hamburgu uczcili ofiary ZDJĘCIA

/ mb \ niezalezna.pl

Dziś wieczorem, z udziałem Klubów „Gazety Polskiej”, przed Konsulatem Generalnym RP w Hamburgu został posadzony ,,Dąb Pamięci’’ i odsłonięta tablica upamiętniająca ofiary Tragedii Smoleńskiej. 

W uroczystości wzięli udział Polacy mieszkający w Hamburgu i okolicy. Dąb i tablicę poświęcił proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu ks. kan. dr Jacek Bystroń.

Konsul Generalny RP Piotr Golema w swoim przemówieniu wspomniał o ofiarach tragedii smoleńskiej w szczególności o Andrzeju Kremerze, który pełnił funkcję Konsula Generalnego w Hamburgu w latach 2001-2005. Powiedział, że w przyszłym roku planowane jest umieszczenie tablicy upamiętniającej konsula Kremera.

Dąb wys. ok 4 m ufundowany przez klub ,,GP” Hamburg i tablica ufundowana przez konsulat generalny RP w Hamburgu są pierwszym miejscem upamiętniającym ofiary tragedii smoleńskiej w hamburskim obwodzie konsularnym.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał zabić konkubinę. Dostanie dożywocie?

/ policja.pl

  

Na trzy miesiące trafił do aresztu 45-letni mieszkaniec Nowej Soli (Lubuskie), któremu zarzucono usiłowanie zabójstwa i znęcanie się nad konkubiną. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie – poinformowała Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

- Ustalono, że mężczyzna pokłócił się z pokrzywdzoną, pobił ją, a następnie ranił nożem. Ma on zakaz zbliżania się do kobiety. 45-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad konkubiną, za co może mu grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności – powiedziała Sęczkowska.

Mężczyźnie zarzucono, że w minioną środę (19 września br.) w Nowej Soli uderzył nożem 44-letnią konkubinę, powodując przecięcie skóry w okolicach szyi oraz kilkakrotnie uderzył głową pokrzywdzonej o betonowy murek.

Kobieta zdołała uciec dzięki pomocy sąsiadów. Następnie pogotowie zabrało ją do szpitala, gdzie lekarze udzieli jej pomocy. Policjanci szybko zatrzymali podejrzanego - był to konkubent pokrzywdzonej.

Sęczkowska przekazała, że był on karany za inne przestępstwa, w tym przeciwko życiu i zdrowiu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl