Polacy pamiętają. Uroczystości obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej na Pl. Piłsudskiego

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Na Placu Piłsudskiego w Warszawie trwają uroczystości związane z obchodami 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Pokazano m.in. filmy i zdjęcia poświęcone parze prezydenckiej Marii i Lechowi Kaczyńskim oraz dokument pokazujący nastrój ulic Warszawy i Krakowa w dniach żałoby narodowej po 10 kwietnia 2010 roku.

Uroczystości związane z obchodami 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczestniczyli w niej m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie i politycy PiS. Po mszy uczestnicy miesięcznicy z kościoła seminaryjnego przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie uczestniczyli w apelu pamięci i złożyli kwiaty przed tablicami upamiętniającymi ofiary tragedii z 10 kwietnia 2010 r.

Na miejscu jest wielu członków klubów "Gazety Polskiej".

Na pl. Piłsudskiego od rana trwają uroczystości 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W bloku filmowym zaprezentowano m.in. film Marii Dłużewskiej "Dama" o prezydentowej Marii Kaczyńskiej, film dokumentalny Arkadiusza Gołębiewskiego "Alma Polaca - czyli polska dusza", który pokazuje Polaków zmagających się z tragedią narodową po katastrofie samolotu w dniu 10 kwietnia 2010 r.

Co roku, w zasadzie kilka dni przed rocznicą, zaczynam łapać się na tym, że trudno mi normalnie funkcjonować. Jest coś, co sprawia, że pojawia się zdenerwowanie, smutek i trochę nieprzewidywalne reakcje. Powraca moment, kiedy się o tym dowiedziałam, kiedy musiałam powiedzieć mojemu synowi, że zginął jego ojciec, kiedy zobaczyłam z okien Pałacu Prezydenckiego zjednoczoną, piękną, rozmodloną Polskę, ale również moment, w którym zobaczyłam w Smoleńsku prezydenta Polski leżącego w błocie, bez żołnierzy, bez biało-czerwonej flagi

– powiedziała dziennikarzom posłanka PiS Małgorzata Gosiewska, była żona posła PiS Przemysława Gosiewskiego.

W trakcie uroczystości na pl. Piłsudskiego wyświetlano też m.in. zdjęcia pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Na pl. Piłsudskiego przewidziano jeszcze m.in. modlitwę maryjną Regina Coeli, Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz koncert.

Na godz. 15:30 zaplanowano odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

/ Telewizja Republika

  

W niedzielę o 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich grup zasiadających w parlamencie. Będą rozmawiać na najważniejsze tematy mijającego tygodnia. Zmierzą się również z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, 9.06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24. Zapraszamy!

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl