Tomasz Sakiewicz: Polacy nie znali swojego prezydenta. Po Smoleńsku zobaczyli, że byli oszukiwani

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

– To nie zmarli potrzebują pomników, tylko żywi. Nie świadczą one o tych, którzy zginęli, ale o tych, którzy je stawiali. To symbol odrodzenia w Polsce. Polska jest już inna, Polska się zmieniła – mówił w TVP Info Tomasz Sakiewicz.

Na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz wspominał 10 kwietnia 2010 roku. Mówiąc o tym, co pamięta z tego dnia wskazał, że "to były fazy".

Miałem wyłączony telewizor i komputer, miałem w głowie co innego 10 kwietnia. Wiele osób zaczęło do mnie dzwonić, bo miałem zaproszenie do Smoleńska, ale tam nie poleciałem. Zacząłem dzwonić do osób, które były na pokładzie. Zarządziłem spotkanie w redakcji, mieliśmy wtedy tygodnik, zarządziłem wydanie specjalne

– opowiadał.

Tomasz Sakiewicz wspominał, że "udało mu się wejść do TVP, choć zaczęła się tam czystka". 

Mówiłem, że Polacy nie znali swojego prezydenta. Polacy zobaczyli innego prezydenta, zobaczyli, że zostali oszukani. Mieli inny obraz tych, którzy zginęli. Mamy pewne poczucie sukcesu, jak każdy sukces ma on poczucie goryczy, ale przez osiem lat mówiono, że nic się nie da

– powiedział.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" wskazał, że "trzeba pamiętać, że to był czas wyborów, trzeba było być prawym".

Jak trzeba było walczyć z kłamstwem katyńskim, tak trzeba było walczyć z kłamstwem smoleńskim. Wielu kolegów – dziennikarzy – upadło

– mówił.

Odnosząc się do prawdy na temat Smoleńska, Tomasz Sakiewicz przypomniał, że "mamy w tej chwili raport komisji państwowej".

W tym raporcie jest opis techniczny, co się stało. Można go przyjąć lub nie, ale badało to kilkuset specjalistów i się pod tym podpisało.  Jedni Polacy czekają na tę prawdę, inni nie. (...) W mediach, polityce, istnieją ofiary wojny informacyjnej. To co wyrabiał Palikot i inni jego pokroju, to tradycja nazistowska – trzeba obniżyć rangę ofiary, trzeba ją skatować. Przegrali to, bo z Polakami się tak nie da – są niepokorni i szukają prawdy

– dodał.

Mówiąc o pomniku smoleńskim, redaktor Sakiewicz podkreślił, że "to nie zmarli potrzebują pomników, tylko żywi".

Nie świadczą one o tych, którzy zginęli, ale o tych, którzy je stawiali. To symbol odrodzenia w Polsce. Polska jest już inna, Polska się zmieniła

– stwierdził.

Tomasz Sakiewicz powiedział również, że na obchodach 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie spodziewa się ok. 10 tys. członków Klubów "Gazety Polskiej".

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy wiceminister zdrowia

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/MinZdrowia

  

Maciej Miłkowski został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Od lutego 2016 roku był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych.

Dotychczas w ministerstwie było pięcioro wiceministrów: Józefa Szczurek-Żelazko, Zbigniew Król, Janusz Cieszyński, Marcin Czech i Sławomir Gadomski, który dołączył do kierownictwa MZ na początku czerwca, po tym, jak odeszła Katarzyna Głowala.

Dziś minister Łukasz Szumowski powołał na stanowisko podsekretarza stanu w MZ Macieja Miłkowskiego.

Resort informuje, że Miłkowski ukończył Szkołę Główną Handlową i studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (zarządzanie i ekonomika technologii medycznych).

Pracę rozpoczynał w Polskim Banku Inwestycyjnym. Od kwietnia 1998 r. współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym. Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji Victoria.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Następnie był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Od lutego 2016 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ ds. finansowych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl