Wielka klęska barbarii

Gdy osiem lat temu dotarła do nas, czekających w Katyniu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszącą mu delegację, informacja o katastrofie samolotu, wiedzieliśmy, że doszło do tragedii, która zmieni Polskę. Po mszy św. za ofiary katastrofy i pomordowanych oficerów ludzie spontanicznie ułożyli ze zniczy krzyż, a po jego bokach kartony z napisem „Katyń II”.

Po powrocie do Warszawy pojechaliśmy prosto przed Pałac Prezydencki, by w tłumie ludzi zapalić znicze. Żałoba mogła jednak trwać tylko parę dni. Barbaria z „Wyborczej”, TVN, z PO, z Donaldem Tuskiem na czele i jego najbliższym otoczeniem, uruchomiła na nowo przemysł pogardy – wobec ofiar, ich rodzin, wszystkich, którzy domagali się prawdy. To był wielki strach przed odpowiedzialnością. Cenzurowano wiadomości, zakazywano żałoby, obrażano bliskich ofiar. Kpiono z żałobnych mszy oraz marszów domagających się ustalenia prawdy i upamiętnienia ofiar, próbując odebrać godność ich uczestnikom. Przez te lata elity III RP – polityczne, medialne, eksperckie – pokazały się jako najzwyklejsza hołota. Z pespektywy czasu widać tę przepaść – między wielkim prezydentem Kaczyńskim i jego środowiskiem a barbarią, która wciąż z nim walczy.
 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Wirus multi-kulti wciąż aktywny

Zwycięstwo antyimigranckiej SDS na Słowenii, słowa szefa MSW w nowym rządzie Włoch o „pakowaniu walizek” przez nowych przybyszy, zmiany polityki imigracyjnej Austrii czy zaostrzenie kar za przemyt imigrantów na Węgrzech mogłyby wskazywać na otrzeźwienie Europy w tej kwestii. Do tego jednak daleko, a idea „wzbogacenia” Europy wielokulturowością ma nadal wielu zwolenników, zwłaszcza wśród polityków zachodniej lewicy.

Przykładem jest mer Grenoble Eric Piolle, polityk Zielonych, zwolennik legalizacji narkotyków, popierający zjawisko imigracji. Ostatnio odznaczył on medalem zasłużonego dla miasta znanego przemytnika migrantów i przestępcę, za swój proceder skazanego prawomocnie na karę więzienia, Cédrica Herrou. Wirus proimigranckich, lewicowych mrzonek o pozytywach multi-kulti jest groźny i nie ma co żywić złudzeń, że hula tylko w dolinie Izery.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl