Będziemy domagać się prawdy!

  

Po raz 96. spotkamy się, żeby przypomnieć światu o wielkiej tragedii, jaka spotkała Polaków 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Spotkamy się tak, jak spotykaliśmy się przez osiem lat co miesiąc w Polsce, wielu miastach Europy, Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Co takiego się stało, że przez tyle czasu przeżywamy te tragiczne chwile, a nasza żałoba trwa tak długo?

Dlaczego świat, podobnie jak w sprawie zbrodni katyńskiej, milczy, ba, ostentacyjnie odwrócił się do Polski plecami? Co za interesy wchodzą tu w grę, że nawet należycie nie uczczono pogrzebu pary prezydenckiej i ze 100 delegacji z całego świata, które zapowiedziały przybycie, dotarło tylko 20? Czy to była rzeczywiście wina islandzkiego wulkanu, który ponoć sparaliżował ruch lotniczy nad Europą? To było dziwne tłumaczenie, bo choćby Angela Merkel czy Nicolas Sarkozy bez problemu mogli przyjechać pociągami, a Barack Obama nie musiał akurat w tym samym momencie ostentacyjnie grać w golfa. My spotkamy się dzisiaj i nie będzie to nasze ostatnie spotkanie. Dotrzymamy słowa, które nasze środowisko dało Polakom i światu. Będziemy się domagali prawdy dopóty, dopóki winni nie staną przed niezawisłym sądem!
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Prosta prawda

  

Chciałbym podkreślić oczywisty, zdawałoby się, fakt. Otóż PiS wygrało wybory samorządowe. I proszę sobie nie dawać wmówić, że jest inaczej. Wybory wygrywa ten, kto dostał najwięcej głosów. Prawo i Sprawiedliwość dostało ich najwięcej.

O kilka ładnych procent więcej niż przed czterema laty. I to przy o wiele większej frekwencji. I niech nie zamydli Państwu oczu pompowany przez niektóre media fakt wygranej w dużych miastach pani skazanej prawomocnym wyrokiem, pana od LGBT+ czy w innym, mniejszym miasteczku pana mającego znamiona seksisty. To tylko szczegóły wskazujące na to, z jakiego rodzaju przeciwnikiem mieliśmy do czynienia. Przykre tylko, że tak wielu Polakom te dyskwalifikujące kandydata – z mojego punktu widzenia – uchybienia zupełnie nie przeszkadzają. Nienawiść do PiS przesłania umiejętność samodzielnego myślenia?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl