A. Melak dla niezalezna.pl o działaniach Platformy ws. Smoleńska: Tkwią w kłamstwie i manipulacji

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej dzień przed ósmą rocznicą katastrofy smoleńskiej spotkali się w gronie swoich „ekspertów” i powielili znany od lat scenariusz. Poseł Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, który zginął w katastrofie rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem, mówi w rozmowie z niezalezna.pl, że działania PO wpisują się w ciąg zdarzeń po 10 kwietnia 2010 roku.

PO zebrała się dziś i przedstawiła znane nam już teorie, m.in. o pancernej brzozie.


To wszystko co robi Platforma wpisuje się w ciąg wydarzeń, który miał miejsce po 10 kwietnia 2010 roku. Negowanie, a przedtem fałszowanie, manipulowanie, wprowadzanie opinii publicznej w błąd i wypełnianie rosyjskich dyrektyw komisji międzypaństwowej tzw. MAKu. Polscy śledczy, polscy politycy nie robili nic takiego, co sprzyjałoby dotarciu do prawdy

– powiedział nam Andrzej Melak.

Jak zaznaczył „ich rolą i zadaniem było fałszowanie i manipulowanie, by Rosjanie całkowicie przejęli śledztwo, a oni zostali całkowicie wyłączeni”.

Melak zaznacza, że dzisiejsza konferencja została zorganizowana w tym samym tonie.

To jest niestety dalszy ciąg nienawiści, jaką żywili w stosunku do rodzin, do tych, którzy chcieli dotrzeć do smoleńskiej prawdy, którzy starali się o to , by został zwrócony wrak, by zostały dokonane ekshumacje i sekcje ofiar ich bliskich, by nareszcie międzynarodowa komisja próbowała przy pomocy naszych sojuszników wyjaśnić prawdę o smoleńsku

– mówił.

Politycy PO w dalszym ciągu tkwią w kłamstwie, manipulacji, podważają wszystko co zostało uczynione i wykonane przez powołaną podkomisję, najpierw parlamentarną pod przewodnictwem pana Antoniego Macierewicza, a później komisję badania wypadków lotniczych – dodał nasz rozmówca.

Nic nowego, „na zachodzie bez zmian”. W dalszym ciągu Platforma w kłamstwie dąży do kompromitacji osób, które działają na rzecz dotarcia do prawdy. W dalszym ciągu PO bezcześci pamięć, tych, którzy chcą uczcić osoby, które zginęły. Nic się nie zmieniło, to jest to co bardzo boli, co bardzo negatywnie wpływa na Polaków. Tak być nie może, to jest po prostu – nazywając to w sposób najbardziej delikatny – zwykła nieuczciwość

– zakończył Andrzej Melak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kandydat PiS powalczy o Szczecin w II turze

/ Pixabay/ Neufal54

  

Obecnie urzędujący prezydent Piotr Krzystek (Bezpartyjni) i Bartłomiej Sochański (PiS) będą w II turze wyborów prezydenckich w Szczecinie - wynika z cząstkowych wyników Miejskiej Komisji Wyborczej. W tej komisji jest już blisko 93 proc. protokołów z komisji obwodowych.

Protokoły oddało 191 komisji obwodowych z 206 - poinformowała PAP przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczecinie Alicja Kujawa.

Według wstępnych wyników Piotr Krzystek, obecnie urzędujący prezydent Szczecina, kandydujący z listy Bezpartyjnych, otrzymał 47,31 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Bartłomiej Sochański z Prawa i Sprawiedliwości, który otrzymał 22,05 proc. głosów. Trzeci wynik należy do Sławomira Nitrasa z Koalicji Obywatelskiej, który otrzymał 21,68 proc. głosów poparcia.

Miejska komisja nadal czeka na 14 protokołów. Dwie komisje obwodowe nadal liczą głosy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl