Muzea zapraszają na zwiedzanie o świcie... zakończone śniadaniem

/ pixabay.com

  

Muzea Watykańskie zapraszają na wyjątkowe zwiedzanie z klucznikiem wczesnym rankiem o godzinie 6. To najnowsza inicjatywa zawsze oblężonych muzeów, które od kwietnia do października oferują też wieczorne wizyty.

Na zakończenie porannych odwiedzin ich uczestnicy zapraszani są na śniadanie w barze na jednym z muzealnych dziedzińców.

Jako największy atut tej nowej, sugestywnej oferty wskazuje się wyjątkową możliwość wejścia do Muzeów w małej grupie zwiedzających, w ciszy i bez tłoku, jaki jest tam każdego dnia.

Można przy tym uczestniczyć w ceremoniale otwierania kolejnych sal z papieskimi zbiorami a także Kaplicy Sykstyńskiej oraz zapalania świateł w korytarzach i komnatach.

Aby zwiedzać Muzea Watykańskie o świcie, trzeba zarezerwować miejsce na ich stronie internetowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Wyborcza” znów minęła się z prawdą. Na odpowiedź wicepremiera nie musiała długo czekać

/ Piotr Galant / Gazeta Polska

  

- "Gazeta Wyborcza" jak zawsze kłamie, pisząc o jakimś rzekomym konflikcie pomiędzy Krakowem a Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego odnośnie szopek krakowskich. Szopkę to Wy robicie w Polsce od 30 lat... - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński.

Pod koniec listopada szopkarstwo krakowskie trafiło na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. To pierwszy polski wpis na tę prestiżową listę. Polskę na Mauritiusie reprezentowali m.in. krakowscy szopkarze. Po decyzji o wpisie polska reprezentacja nie kryła radości. 

Tradycja konstruowania bożonarodzeniowych szopek w Krakowie sięga XIX w. i jest nierozerwalnie związana z tym miastem. Obecnie szopki krakowskie profesjonalnie wykonuje ok. 50 twórców. Najnowsze szopki każdego roku można oglądać na wystawie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Jednak - zdaniem "Gazety Wyborczej" - to wydarzenie wywołało konflikt między Krakowem a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Według gazety kością niezgody miało być pierwszeństwo ogłoszenia sukcesu. Kraków poinformował o tym błyskawicznie na Mauritiusie, gdzie odbywały się obrady komitetu. Niezadowolone z takiego obrotu sprawy było – według "GW" – Ministerstwo Kultury, gdyż to szef resortu prof. Piotr Gliński, chciał pierwszy ogłosić tę nowinę.

Do "sensacji" wyborczej odniósł się na Twitterze sam zainteresowany:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl