Pomniki smoleńskie to osobisty kaprys? Celna odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego!

/ twitter.com/pisorgpl

  

Dziś w Budapeszcie odsłonięto pomnik Memento poświęcony ofiarom katastrofy rządowego TU-154 z 10 kwietnia 2010 roku. Prezes Jarosław Kaczyński po oficjalnych uroczystościach spotkał się z Polakami mieszkającymi na Węgrzech. Był też czas dla mediów. Prezes PiS odniósł się do zarzutu, jakoby pomniki smoleńskie były jego kaprysem.

Polska i Węgry wierzą w siłę sojuszu, z okazji odsłonięcia pomnika przekazujemy, że zachowamy pamięć o Smoleńsku i Katyniu oraz o ich ofiarach, zbudujemy tę Europę, o którą oni walczyli

- mówił dziś Viktor Orban.

Prezesa zapytano o pomniki.

Te pomniki to nie jest jakiś kaprys, czy jak niektórzy mówią moja sprawa rodzinna. To jest po prostu kwestia pamięci narodowej i to nie tylko jednego narodu, bo co najmniej jeszcze drugiego, bo pomniki są jeszcze w Gruzji. Za chwile zdaje się, że będą także na Litwie, więc można powiedzieć, że wielu narodów

– odparł Jarosław Kaczyński.

Jak ocenił, jest to ważne nie tylko dla niego osobiście.

To jest bardzo, bardzo ważne dla mnie w wymiarze osobistym, ale to już jest tylko kwestia mnie dotycząca, ale przede wszystkim to jest ważne w wymiarze narodowym, a nawet można powiedzieć państwowym

– dodał Kaczyński.

Prezes PiS został jeszcze zapytany, czy chciałby, żeby Viktor Orban został premierem. W niedzielę odbędą się na Węgrzech wybory parlamentarne.

Oczywiście, że bym chciał

– odparł Jarosław Kaczyński.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wójt gminy w Łódzkiem kandydował zza krat. Wszedł z dużym poparciem do drugiej tury...

Aresztowany wójt bliski reelekcji / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Wójt gminy Daszyna w woj. łódzkim, Zbigniew W. ubiegał się o reelekcję, przebywając w areszcie tymczasowym z niemal setką zarzutów dotyczących wyłudzeń dotacji. Według informacji Polskiej Komisji Wyborczej, pewnie wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując niespełna 49 proc. głosów.

Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW ubiegający się o reeelekcję wójt gminy Daszyna uzyskał w pierwszej turze wyborów 48,47 proc. głosów i w drugiej turze zmierzy się z Tadeuszem Dymnym z KWW Przyjazna i Nowoczesna Gmina, który zdobył poparcie na poziomie 27,24 proc.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że wójt przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw, w tym m.in. o kierowanie w latach 2013-2017 grupą przestępczą, mającą na celu prowadzenie przestępczej działalności polegającej na wyłudzaniu dotacji".

- Ponadto postawiono mu ponad 80 zarzutów konkretnych wyłudzeń i kilka zarzutów związanych z podrabianiem dokumentów

 – dodał rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, Krzysztof Kopania. Areszt dla wójta ostatnią decyzją sądu przedłużony został do 16 listopada.

[polecam:https://niezalezna.pl/239055-aresztowany-wojt-chce-reelekcji-jest-podejrzany-o-niemal-100-przestepstw]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pkw.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl