Pomniki smoleńskie to osobisty kaprys? Celna odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego!

/ twitter.com/pisorgpl

  

Dziś w Budapeszcie odsłonięto pomnik Memento poświęcony ofiarom katastrofy rządowego TU-154 z 10 kwietnia 2010 roku. Prezes Jarosław Kaczyński po oficjalnych uroczystościach spotkał się z Polakami mieszkającymi na Węgrzech. Był też czas dla mediów. Prezes PiS odniósł się do zarzutu, jakoby pomniki smoleńskie były jego kaprysem.

Polska i Węgry wierzą w siłę sojuszu, z okazji odsłonięcia pomnika przekazujemy, że zachowamy pamięć o Smoleńsku i Katyniu oraz o ich ofiarach, zbudujemy tę Europę, o którą oni walczyli

- mówił dziś Viktor Orban.

Prezesa zapytano o pomniki.

Te pomniki to nie jest jakiś kaprys, czy jak niektórzy mówią moja sprawa rodzinna. To jest po prostu kwestia pamięci narodowej i to nie tylko jednego narodu, bo co najmniej jeszcze drugiego, bo pomniki są jeszcze w Gruzji. Za chwile zdaje się, że będą także na Litwie, więc można powiedzieć, że wielu narodów

– odparł Jarosław Kaczyński.

Jak ocenił, jest to ważne nie tylko dla niego osobiście.

To jest bardzo, bardzo ważne dla mnie w wymiarze osobistym, ale to już jest tylko kwestia mnie dotycząca, ale przede wszystkim to jest ważne w wymiarze narodowym, a nawet można powiedzieć państwowym

– dodał Kaczyński.

Prezes PiS został jeszcze zapytany, czy chciałby, żeby Viktor Orban został premierem. W niedzielę odbędą się na Węgrzech wybory parlamentarne.

Oczywiście, że bym chciał

– odparł Jarosław Kaczyński.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy wiceminister zdrowia

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/MinZdrowia

  

Maciej Miłkowski został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Od lutego 2016 roku był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych.

Dotychczas w ministerstwie było pięcioro wiceministrów: Józefa Szczurek-Żelazko, Zbigniew Król, Janusz Cieszyński, Marcin Czech i Sławomir Gadomski, który dołączył do kierownictwa MZ na początku czerwca, po tym, jak odeszła Katarzyna Głowala.

Dziś minister Łukasz Szumowski powołał na stanowisko podsekretarza stanu w MZ Macieja Miłkowskiego.

Resort informuje, że Miłkowski ukończył Szkołę Główną Handlową i studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (zarządzanie i ekonomika technologii medycznych).

Pracę rozpoczynał w Polskim Banku Inwestycyjnym. Od kwietnia 1998 r. współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym. Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji Victoria.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Następnie był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Od lutego 2016 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ ds. finansowych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl