Wyśmiewani za interesowanie się prawdą o Smoleńsku. „Wyborcza” zaczęła wbijanie szpil przed rocznicą

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zbliżająca się ósma rocznica katastrofy smoleńskiej zostanie uczczona nie tylko w Polsce. Szeroki program obchodów mają zagraniczne Kluby „Gazety Polskiej”. Co chyba przeszkadza m.in. publicystom „Wyborczej”, którzy już zaczynają wbijać szpile pod adresem środowiska Strefy Wolnego Słowa. A właśnie dziś przed takimi metodami „mieszania” przestrzegano na konferencji Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. Ale spokojnie! Klubowicze są na to przygotowani.

Po głównych obchodach ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie, delegacja „Gazety Polskiej” uda się na polonijne uroczystości do amerykańskiej Częstochowy w Doylestown w Pensylwanii na V Forum Polonijne.

Jest to już piąta konferencja, zorganizowana przez Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Został on założony przez Klub „GP” w Filadelfii. Ale dziś wchodzą w niego inne Kluby „GP” – z Nowego Jorku i New Jersey, Rodzina Radio Maryja, Kongres Polonii Amerykańskiej oddział w New Jersey, Fundacja Kulturalna, Fundacja Libra, Stowarzyszenie Pamięć. A w składzie komitetu honorowego są – Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej (jedna z najstarszych organizacji Polonijnych), Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Polonia Institute w Kalifornii i Kadeci Pułaskiego. Celem Komitetu jest przede wszystkim uczczenie pamięci ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej – dwóch wielkich tragedii narodowych

- mówi portalowi niezalezna.pl szef Klubu „GP” w Kalifornii Tadeusz Antoniak.

W sobotę 14 kwietnia tradycyjnie odbędą się uroczystości przy monumencie z tablicą smoleńską i przy pomniku poświęconym tragedii katyńskiej autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Następnie zostanie odprawiona msza. Wieczorem przed uczestnikami forum wystąpi m.in. bard wolnego słowa Paweł Piekarczyk i wielu lokalnych artystów. A następnie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami podkomisji smoleńskiej m.in. Antonim Macierewiczem. Przybyć mają też przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na niedzielę 15 kwietnia zaplanowano konferencję społeczno-historyczną, gdzie co roku omawiane są tematy historyczne, bardzo często z punktu widzenia Polonii. W tym roku naczelnym tematem jest 100-lecie odzyskania niepodległości. Omówiona zostanie również kwestia stosunków- polsko-żydowskich.

Tego dnia mają się pojawić m.in. Konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski, biskup Stanisław Stefanek, prof. Jan Żaryn, ks. dr. Tomasz Seweryn, wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Tadeusz Płużański, prezes Światowej Rady Badań nad Polonią Wiesław Gołębiewski, dr Teofil Lachowicz, ks. dr. Jarosław Wasowicz, Tomasz Sakiewicz, Magdalena Merta, prof. Marek Chodakiewicz, dr Ewa Kurek, mec. Maria Szonert-Binienda, Filip Frąckowiak oraz inni.

Forum cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony całej Polonii amerykańskiej, z różnych środowisk, nawet drugiej strony sceny politycznej

- podkreśla Antoniak.

Do wydarzenia pozostaje jeszcze 10 dni, ale już dziś są podejmowane próby wbijania szpilek w jego uczestników. Tak na portalu wyborcza.pl opublikowany został tekst redaktor Agnieszki Kublik z prześmiewczą zawartością i tytułem „Macierewicz, Żaryn, Świrski i Sakiewicz lecą za ocean, czyli smoleńska wyprawa do USA”.

„(…) „smoleńska grupa zamachowa” na czele z samym Antonim Macierewiczem leci do Stanów Zjednoczonych, gdzie 15 kwietnia w „amerykańskiej Częstochowie” w Doylestown w Pensylwanii obchodzić będzie 78. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Oprócz Macierewicza za ocean lecą m.in. wiceszef Polskiej Fundacji Narodowej Maciej Świrski, senator PiS Jan Żaryn i naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. (…) Będą modlitwy, a także panele dyskusyjne”

- pisze dziennikarka.

O większości osób wymienionych w tekście z nazwiska Agnieszka Kublik pisze coś zgryźliwego. Np. pisze o nich - „przekonany o zamachu w Smoleńsku historyk i publicysta bliski Radiu Maryja”, „[zajmująca] się sprawami polsko-żydowskimi, od lat krytykuje decyzję Lecha Kaczyńskiego o wstrzymaniu ekshumacji w Jedwabnem”.

Co ciekawe, dziś w Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP odbyła się konferencja z udziałem dziennikarzy, badających katastrofę smoleńską. Wskazywali oni na przedstawicieli mediów, którzy próbują zawsze „mieszać” jeżeli gdzieś ktoś podejmuje próbę ustalenia prawdy o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. Wśród niechlubnych przykładów wymieniono m.in. Wojciecha Czuchnowskiego oraz właśnie Agnieszkę Kublik.

Co więcej, przed powstaniem artykułu dziennikarki „Wyborczej”, do organizatorów V Forum Polonijnego zadzwoniła kobieta z Polski, która nie podając imienia i nazwiska powiedziała, że interesuje się konferencją jako… osoba prywatna.

Cóż, podobne próby wyciągania od nas sensacji mamy ciągle. Więc dawno jesteśmy na to uczuleni i przygotowani

- mówią nam nasi rozmówcy z Klubów „GP”.
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Zdrowy feminizm jest zawsze obecny w Kościele". Abp Michalik mocno o ruchach feministycznych

Abp Józef Michalik / By Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20146945

  

Dzisiaj każdy kto spojrzy na Matkę Najświętszą w niebie, na Jej życie i zasługi w dziele odkupienia, ten widzi samokompromitację niezrównoważonych ruchów feministycznych – mówił abp Józef Michalik w Kalwarii Zebrzydowskiej, w czasie mszy św. wieńczącej tygodniowe obchody odpustu Wniebowzięcia NMP. Emerytowany metropolita przemyski podkreślał, że zdrowy feminizm zawsze jest obecny w Kościele, a kobieta jest doceniana jako ta, która przekazuje życie cielesne i duchowe.

Uroczystości rozpoczęły się wczesnym rankiem w kościele Grobu Matki Bożej w Brodach, skąd przeszła procesja Wniebowzięcia NMP z udziałem wielu tysięcy wiernych. Jej zwieńczeniem była Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego przy ołtarzu polowym pod górą Ukrzyżowania. Obecni byli również bp Jan Szkodoń oraz abp Józef Michalik, który wygłosił homilię.

Podkreślał, że wiara umacnia się przez miłość bliźniego i relacje z drugim człowiekiem.

- Dziś potrzebny jest duchowy wstrząs w naszych sumieniach, abyśmy potrafili docenić moc i siłę żywej wiary, abyśmy zrozumieli, że dzisiejszy egzamin z wiary zdajemy wszyscy

– mówił, dodając, że o wierze należy pamiętać w codziennych wyborach.

Wieloletni przewodniczący KEP zachęcał pielgrzymów, by doceniali i przekazywali „zdrowe tradycje naszej wiary” oraz nie zaniedbywali wspólnotowej modlitwy, bo „siła modlitwy płynie z jedności z Chrystusem”.

- Ważne, by ojciec i matka nie tracili odwagi apostolskiej wiary wobec tych, których kochają. Najważniejsze tajemnice wiary poznajemy jako dzieci z zaufaniem do rodziców, dziadków i kapłanów. Potem będziemy to tylko rozwijać. To jest siła w narodzie

 – wskazywał hierarcha.

Apelował ponadto do wspierania Kościoła.

- Bądźmy apostołami przede wszystkim przez modlitwę, przykład, ale także przez słowo, które jest bardzo potrzebne

 – prosił kaznodzieja.

Abp Michalik zauważył, że jest wielki postęp cywilizacyjny, który nie jest zły pod warunkiem, że człowiek potrafi z niego właściwie korzystać.

- Patrzymy krytycznie na to, co się dzieje. Doceniajmy to, co dobre. Pomagajmy odważnym. Pomagajmy tym, którzy społecznie angażują się w dobre sprawy, bo jest ich wielu

– zachęcał emerytowany arcybiskup przemyski.

Duchowny zauważył, że dzisiaj paraliż duchowy przybiera „niekiedy formę chorobliwą”.

- Widzimy w życiu społecznym i politycznym nienawiść. Nie wolno pochwalać stylu, którym próbuje się nas karmić. Przecież to jest obce, żeby promować nienawiść i negację. Trzeba domagać się współpracy dla dobra narodu od wszystkich ludzi, od każdej partii, od każdej społeczności

 – zaapelował.

Jego zdaniem, diabeł pracuje nad tym, by podzielić rodziny i naród.

- Dzisiaj każdy, kto spojrzy na Matkę Najświętszą w niebie, na Jej życie i zasługi w dziele odkupienia, kto patrzy oczyma własnej matki na kobietę, ten widzi samokompromitację niezrównoważonych ruchów feministycznych

 – podkreślał mówca. Dodał, że zdrowy feminizm jest zawsze obecny w Kościele, a kobiety należy dowartościowywać, bo są „niewiastami wybranymi przez Boga, by przekazywać życie cielesne i duchowe”.

- Co to za matka duchowa, to potwór, jeśli rujnuje życie moralne w człowieku, jeśli śmierć niesie w swoim przesłaniu. A są takie apostołki śmierci. Rozeznawajmy, ale nie potępiajmy. Módlmy się za nich i próbujmy do nich trafić przykładem cierpliwości i dobroci

 – zaapelował.

Stwierdził ponadto, że Polska jest narodem, który od tysiąca lat chce żyć i żyje Ewangelią. „Trzeba pomagać sobie wzajemnie w tym wysiłku. Wszystko jest jeszcze do naprawienia, bo z nami jest Bóg i Matka Najświętsza” – podkreślił.

Obchody odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny trwały cały tydzień. W miniony piątek odbyła się tradycyjna procesja Zaśnięcia Matki Bożej. W niedzielę ma miejsce kulminacja uroczystości, która co roku gromadzi ok. sto tysięcy pielgrzymów z Polski południowej i krajów sąsiadujących. Kalwaryjski odpust Wniebowzięcia Matki Bożej jest jednym z największych odpustów maryjnych w Polsce.

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl