Dowództwo Operacyjne podsumowuje działania

/ mat. DO RSZ

  

Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni dr Sławomir Wojciechowski przeprowadził roczną odprawę rozliczeniowo-zadaniową, połączoną z analizą dyscypliny dowództwa i jednostek bezpośrednio podległych za 2017 rok. Roczna odprawa przeprowadzona została w gościnnych murach Centrum Operacji Morskich-Dowództwie Komponentu Morskiego.

Na rocznej odprawie rozliczeniowo-zadaniowej spotkała się kierownicza kadra Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dowódcy Centrum Operacji Lądowych-Dowództwa Komponentu Lądowego, Centrum Operacji Powietrznych-Dowództwa Komponentu Powietrznego, Centrum Operacji Morskich-Dowództwa Komponentu Morskiego oraz Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych — podaje oficjalny portal DO RSZ. 

Oficerowie dowództwa odpowiedzialni za realizację poszczególnych celów oraz dowódcy jednostek bezpośrednio podległych przedstawili zrealizowane zadania, osiągnięte mierniki i napotkane przy tym wyzwania. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych odnosząc się do wystąpień zwrócił uwagę, że prowadząc działania trzeba patrzeć w przyszłość.

Interesuje nas stosowanie nowoczesnych rozwiązań i powinniśmy uświadamiać w tym zakresie innych

— powiedział dowódca DO RSZ.

Zdecydował również o podjęciu w najbliższym czasie kroków sprawdzających wybrane elementy funkcjonalne. Zaznaczył, że pryncypialność w prowadzeniu certyfikacji jest zasadniczym elementem, mającym wpływ na funkcjonowanie kontyngentów.

Kolejnym punktem odprawy była analiza i ocena dyscypliny. Mówiono o występujących problemach, zjawiskach i tendencjach. Poruszono także tematykę związaną z nastrojami społecznymi wśród kadry i pracowników resortu obrony narodowej. Podsumowaniem tej części odprawy było wręczenie przez Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych wyróżnień i podziękowań za działalność w 2017 roku — czytamy.

W trakcie spotkania płk Andrzej Lis z Centrum Doktryn i Szkolenia SZ przedstawił prezentację na temat "Roli dowódcy w systemie wykorzystywania doświadczeń", a dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej płk Piotr Trytek podzielił się doświadczeniami z ćwiczenia taktycznego pk. Allied Spirit — informuje DO RSZ.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ich krew uratowała komuś życie

Krwiodawstwo w Policji / lubuska.policja.gov.pl

  

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze wyróżniło nowosolskich policjantów medalem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu”. Mundurowi regularnie oddawali krew by ratować życie innego człowieka. Uroczystość odbyła się w zielonogórskiej Palmiarni.

Nowosolscy policjanci chętnie dzielą się najcenniejszym darem życia – własną krwią. Wśród mundurowych wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym.

Przed nowosolską komendą co jakiś czas pojawia się mobilny punkt poboru krwi. Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli - insp. Grzegorza Karpińskiego, Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli oraz Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi policjanci, a także inni mieszkańcy powiatu, mogą systematycznie oddawać krew.

Chętni muszą wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących, własną krew. Warto dodać, że ponad dwa lata temu, kiedy po raz pierwszy przed Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli stanął autobus przeznaczony do poboru krwi, pojawił się pomysł, aby utworzyć Honorowy Klub Dawców Krwi, zrzeszający policjantów i innych mundurowych.

Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi obecnie liczy już kilkudziesięciu członków. Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. We wtorek (16 października) Rejonowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze zaprosił przedstawicieli PKHDK z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli na uroczystość z okazji „60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża”. Medal za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża odebrali przedstawiciele klubu: st. asp. Marek Kozak oraz asp. szt Marek Woźny. To zaszczytne wyróżnienie w imieniu Ministra Zdrowia wręczyła Pani Monika Fabisz–Kołodzińska Dyrektor RCKiK w Zielonej Górze podczas uroczystości, która odbyła się w zielonogórskiej Palmiarni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl