Areszt dla zatrzymanych po pożarze w Kemerowie

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Sąd w Kemerowie nakazał zatrzymanie w areszcie do 25 maja czterech spośród pięciu osób zatrzymanych w związku z pożarem w centrum handlowym Zimowa Wiśnia. To m.in. ajentka centrum handlowego i dyrektor techniczny firmy, do której należał obiekt.

Obojgu przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. świadczenia usług niezgodnych z wymogami bezpieczeństwa.

Gieorgij Sobolew jest dyrektorem technicznym spółki Kemerowskie Zakłady Cukiernicze, do której należało centrum Zimowa Wiśnia, przebudowane z budynku dawnych zakładów. Ajentką jest Nadieżda Suddienok. Jej adwokaci wnosili o środek zapobiegawczy inny niż zatrzymanie w areszcie, argumentując, że współpracuje ona z prowadzącymi śledztwo.

Pozostali zatrzymani to szef i pracownik organizacji odpowiedzialnej za obsługę alarmu przeciwpożarowego oraz pracownik ochrony Siergiej Antiuszyn.

Ten ostatni według śledczych wyłączył system powiadamiania o pożarze. Jednak on sam powiedział w środę mediom, że system ten już wcześniej nie był sprawny i zdarzało się, że nie działał w ogóle.

W pożarze, który wybuchł w niedzielę w centrum handlowo-rozrywkowym w Kemerowie, mieście na Syberii Zachodniej, zginęły według oficjalnych danych 64 osoby.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Po tragedii w Kemerowie Putin krytykowany nawet przez „Wiedomosti”. Przypomniano mu Kursk i Biesłan

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowoczesna w kłopocie, na ratunek... PSL. Takiego transferu nikt się nie spodziewał!

Jacek Protasiewicz / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Nowoczesna ma poważny kłopot, gdyż po rozłamie stała się jedynie kołem poselskim. Aby znów stała się klubem, potrzeba było pozyskać jednego posła. Rozmowy były burzliwe, ale wszystko wskazuje na to, że zakończą się dziś wieczorem. Na ratunek ma pospieszyć... klub PSL-UED.

W zeszłym tygodniu z Nowoczesnej odeszło siedmioro posłów (w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz), którzy wraz z wykluczonym z Nowoczesnej posłem Piotrem Misiłą przeszli do klubu PO, który zmienił nazwę na klub Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Po odejściu siedmiu posłów klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się 14-osobowym kołem.

Od zeszłego tygodnia Nowoczesna prowadziła z posłami rozmowy w sprawie dołączenia do koła, tak, aby mogła ona na powrót stać się klubem i nie straciła przez to swej reprezentacji w Prezydium Sejmu, czy komisjach sejmowych.

Dziś wieczorem zbiera się klub, który tworzą wspólnie posłowie PSL oraz trzech posłów Unii Europejskich Demokratów: Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski. Z nieoficjalnych informacji ze źródeł w Nowoczesnej wynika, że po dzisiejszych obradach klubu PSL-UED ogłoszone zostanie przejście Jacka Protasiewicza do Nowoczesnej.

"Wszystko na to wskazuje, że pan poseł Protasiewicz dołączy do nas, decyzję tę musi jednak ogłosić klub PSL-UED"

- powiedział jeden z ważnych polityków Nowoczesnej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl