Gronkiewicz-Waltz z zakazem opuszczania kraju? Andruszkiewicz dla niezalezna.pl: Czas powoli zacząć stawiać zarzuty

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Myślę, że warto sprawę Hanny Gronkiewicz-Waltz przekazać prokuraturze, aby przejęła to śledztwo i powoli zaczęła stawiać zarzuty, bo chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że takie zarzuty powinny być postawione w aferze reprywatyzacyjnej osobom, które kierowały przez tyle lat stolicą - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Wolnych i Solidarnych, Adam Andruszkiewicz. Parlamentarzysta dziś na Twitterze zaproponował, by niezwłocznie przygotować wniosek o zakazie opuszczania kraju przez HGW.

Dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, po raz kolejny nie stawiła się na wezwanie komisji weryfikacyjnej wyjaśniającej warszawską aferę reprywatyzacyjną. Tłumaczyła to "zbyt ogólnym charakterem rozprawy".

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW znów nie stawi się przed Komisją Weryfikacyjną. Tłumaczenie – kuriozalne

Na mocy znowelizowanej ustawy o komisji weryfikacyjnej, za swoją nieobecność HGW została ukarana grzywną w wysokości 10 tys. złotych. 

CZYTAJ WIĘCEJ: To uderzy po kieszeni HGW. Słono zapłaci za niestawienie się na przesłuchaniu

- Zaostrzenie kar - jak widać - niestety nie działa, ponieważ pani Gronkiewicz-Waltz, jak i cała PO uznaje, że „komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna”. To jest oczywista bzdura, jednak lekceważone są organy państwa polskiego. Dlatego myślę, że warto sprawę Hanny Gronkiewicz-Waltz przekazać prokuraturze, aby przejęła to śledztwo i powoli zaczęła stawiać zarzuty, bo chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że takie zarzuty powinny być postawione w aferze reprywatyzacyjnej osobom, które kierowały przez tyle lat stolicą

- stwierdził w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł WiS, Adam Andruszkiewicz.

- Pod rządami HGW ludzie byli niszczeni, wyrzucani z domów, miała miejsce złodziejska reprywatyzacja. Nie wyobrażam sobie, że prokuratura nie postawi zarzutów pani Gronkiewicz-Waltz

- dodał parlamentarzysta "Wolnych i Solidarnych".

Dzisiaj Adam Andruszkiewicz zaproponował na Twitterze, aby przygotować wniosek o zakaz opuszczania kraju dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Ten wniosek może zakończyć ucieczki HGW przed komisją

- To wielokrotnie stosowany środek zapobiegawczy i sądzę, że powinien zostać w tej sytuacji wdrożony. Istnieje bardzo duże ryzyko, że po tym, jak pani Gronkiewicz-Waltz zakończy sprawowanie urzędu prezydenta Warszawy, czyli za ok. pół roku, wyjedzie z Polski i będzie wówczas problem z ewentualnym doprowadzeniem jej do prokuratury (...) Może ukryć się na Zachodzie i mówić, że jest „ofiarą dyktatury PiS”, posługiwać się taką lub podobną retoryką

- tłumaczy w rozmowie z naszym portalem poseł.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwecja wciąż bez premiera. Na horyzoncie przedterminowe wybory

Stefan Loefven / By EU2017EE Estonian Presidency - Stefan Löfven and Jüri Ratas, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72954655

  

Szwedzki parlament odrzucił dziś kandydaturę Stefana Loefvena na premiera. W Szwecji, gdzie nie udaje się sformować rządu od wyborów parlamentarnych z 9 września, oznacza to kolejny krok do rozpisania przedterminowych wyborów.

Kandydatura Loefvena, dotychczasowego premiera i kandydata na szefa nowego gabinetu, otrzymała 116 głosów Partii Robotniczej - Socjaldemokraci oraz Partii Ochrony Środowiska - Zieloni. Przeciwko było 200 posłów centroprawicowej opozycji oraz ugrupowania Szwedzcy Demokraci.

W listopadzie parlament nie zaakceptował kandydatury Ulfa Kristerssona na premiera.

"Wygląda na to, że zmierzamy w kierunku przedterminowych wyborów. Przygotowuję taką ewentualność"

- oświadczył po dzisiejszym głosowaniu przewodniczący parlamentu Andreas Norlen, odpowiedzialny za negocjacje w sprawie utworzenia rządu.

Szwecję czekają dodatkowe wybory, jeżeli rządu nie uda się stworzyć jeszcze w wyniku dwóch kolejnych głosowań. Według sondaży niewiele zmieniają się jednak preferencje wyborców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl