Gronkiewicz-Waltz z zakazem opuszczania kraju? Andruszkiewicz dla niezalezna.pl: Czas powoli zacząć stawiać zarzuty

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Myślę, że warto sprawę Hanny Gronkiewicz-Waltz przekazać prokuraturze, aby przejęła to śledztwo i powoli zaczęła stawiać zarzuty, bo chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że takie zarzuty powinny być postawione w aferze reprywatyzacyjnej osobom, które kierowały przez tyle lat stolicą - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Wolnych i Solidarnych, Adam Andruszkiewicz. Parlamentarzysta dziś na Twitterze zaproponował, by niezwłocznie przygotować wniosek o zakazie opuszczania kraju przez HGW.

Dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, po raz kolejny nie stawiła się na wezwanie komisji weryfikacyjnej wyjaśniającej warszawską aferę reprywatyzacyjną. Tłumaczyła to "zbyt ogólnym charakterem rozprawy".

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW znów nie stawi się przed Komisją Weryfikacyjną. Tłumaczenie – kuriozalne

Na mocy znowelizowanej ustawy o komisji weryfikacyjnej, za swoją nieobecność HGW została ukarana grzywną w wysokości 10 tys. złotych. 

CZYTAJ WIĘCEJ: To uderzy po kieszeni HGW. Słono zapłaci za niestawienie się na przesłuchaniu

- Zaostrzenie kar - jak widać - niestety nie działa, ponieważ pani Gronkiewicz-Waltz, jak i cała PO uznaje, że „komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna”. To jest oczywista bzdura, jednak lekceważone są organy państwa polskiego. Dlatego myślę, że warto sprawę Hanny Gronkiewicz-Waltz przekazać prokuraturze, aby przejęła to śledztwo i powoli zaczęła stawiać zarzuty, bo chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że takie zarzuty powinny być postawione w aferze reprywatyzacyjnej osobom, które kierowały przez tyle lat stolicą

- stwierdził w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł WiS, Adam Andruszkiewicz.

- Pod rządami HGW ludzie byli niszczeni, wyrzucani z domów, miała miejsce złodziejska reprywatyzacja. Nie wyobrażam sobie, że prokuratura nie postawi zarzutów pani Gronkiewicz-Waltz

- dodał parlamentarzysta "Wolnych i Solidarnych".

Dzisiaj Adam Andruszkiewicz zaproponował na Twitterze, aby przygotować wniosek o zakaz opuszczania kraju dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Ten wniosek może zakończyć ucieczki HGW przed komisją

- To wielokrotnie stosowany środek zapobiegawczy i sądzę, że powinien zostać w tej sytuacji wdrożony. Istnieje bardzo duże ryzyko, że po tym, jak pani Gronkiewicz-Waltz zakończy sprawowanie urzędu prezydenta Warszawy, czyli za ok. pół roku, wyjedzie z Polski i będzie wówczas problem z ewentualnym doprowadzeniem jej do prokuratury (...) Może ukryć się na Zachodzie i mówić, że jest „ofiarą dyktatury PiS”, posługiwać się taką lub podobną retoryką

- tłumaczy w rozmowie z naszym portalem poseł.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poznań: oto Mistrzowie Mowy Polskiej

Halina Frąckowiak / Ja Fryta; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Piosenkarka Halina Frąckowiak, zarządca spółki "Majątek Rogalin" Mikołaj Pietraszak – Dmowski oraz dziennikarze: Grzegorz Kajdanowicz i Grzegorz Markowski otrzymali tytuły Mistrza Mowy Polskiej 2018. Nazwiska laureatów ogłoszono w poniedziałek wieczorem podczas gali w Poznaniu.

Program społeczny Mistrz Mowy Polskiej to ogólnopolski konkurs, promujący polską mowę. Jak podkreślają organizatorzy, jego celem jest propagowanie najlepszych wzorców językowych poprzez poszukiwanie i wskazywanie osób, posługujących się polszczyzną w sposób staranny i godny naśladowania z całym jej bogactwem i kulturą.

W tym roku do tytułu Mistrza Mowy Polskiej nominowanych było 11 osób: korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński, aktor Andrzej Ferenc, piosenkarka Halina Frąckowiak, dziennikarz, poeta, autor tekstów Marek Gaszyński, propagator gwary poznańskiej z "Radia Merkury" Jacek Hałasik, dziennikarz TVN24 Grzegorz Kajdanowicz, dyrygent Marcin Sompoliński, dziennikarz "Szkła Kontaktowego" w telewizji TVN 24 Grzegorz Markowski, rolnik, zarządca spółki "Majątek Rogalin" Sp. z o.o. Mikołaj Pietraszak-Dmowski, dziennikarka Polskiego Radia, prowadząca audycję "zagadkowa Niedziela" Katarzyna Stoparczyk, oraz dziennikarz, satyryk i aktor Grzegorz Wasowski.

Wyboru Mistrza Mowy Polskiej dokonuje co roku grono ekspertów złożone m.in. z językoznawców, literaturoznawców i socjologów języka. W tym roku zdecydowali oni, że tytułem Mistrza Mowy Polskiej wyróżnionych zostanie czworo kandydatów. mistrzami zostali: piosenkarka Halina Frąckowiak, zarządca spółki "Majątek Rogalin" Sp. z o.o. Mikołaj Pietraszak – Dmowski oraz dziennikarze: Grzegorz Kajdanowicz i Grzegorz Markowski. Tytuł „Vox Populi” Mistrza Mowy Polskiej otrzymała natomiast dziennikarka Katarzyna Stoparczyk.

W trakcie gali finałowej, która odbyła się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Akademia Mistrzów Mowy Polskiej ogłosiła także tegorocznego laureata tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Wyróżnienie to przyznawane jest inicjatywom lub placówkom publicznym zaangażowanym w krzewienie kultury i piękna mowy ojczystej. Tegoroczny tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej otrzymała Poradnia Językowa PWN, z kolei tytuł „Vox Populi” trafił do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w wielkopolskim Śremie.

Podczas gali nagrodę specjalną - Wawrzyn Mowy Polskiej – otrzymał aktor Franciszek Pieczka.

Wśród dotychczasowych laureatów tytułu Mistrz Mowy Polskiej znajdują się m.in.: Jeremi Przybora, Gustaw Holoubek, Irena Kwiatkowska, Danuta Szafarska, Stefan Stuligrosz czy Wojciech Młynarski.

Program Mistrz Mowy Polskiej został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl